Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Розуміємо, що 5-та стаття не може діяти по всій країні, – Зеленський про Україну в НАТО

01 грудня, 18:49

Найкращими гарантіями безпеки для України є членство в ЄС і НАТО. Глава держави Володимир Зеленський припускає, що у разі вступу України до НАТО п'ята стаття про колективну безпеку поширюватиметься не на всю територію. Однак Україна не погодиться на запрошення в НАТО частини території. 

Про це повідомляє Рубрика із посиланням на брифінг після зустрічі з новим керівництвом європейських інститутів.

"Найкращі гарантії безпеки для нас – НАТО. Економічні гарантії безпеки для нас є. 

І це 2 вимоги, які б майбутні дипломатичні шляхи щодо закінчення війни не були, для нас ЄС і НАТО це принципові речі", – наголосив Зеленський. 

Водночас він зауважив, що не може бути запрошення в НАТО частини територіїУкраїни, адже це означало б автоматичне визнання окупованих територій російськими.

"Не може бути запрошена в НАТО частини території України. Це автоматичне визнання, що всі інші території не тільки в небезпеці, а всі інші території, не українські, тому Україна ніколи на це не піде", – зазначив Зеленський.

За його словами, Україна ніколи юридично не визнає російської окупації територій. А щодо НАТО, то членство в альянсі стане найкращою гарантією безпеки.

"Якщо це запрошення, то лише повністю всіх територій. Але, як ми говорили, ми розуміємо, що 5-поправка не може діяти під час війни на всій території України, бо країни проти ризиків залучення їх до війни. Україна ніколи нікого не залучувала в цю війну я маю на увазі з приводу армій членів НАТО", – сказав Зеленський.

Глава держави нагадав, що обговорюється багато різних форматів членства України в НАТО, однак зауважив, що Україна жодного з варіантів не отримувала від міжнародних партнерів.

"Будь-які формати щодо НАТО, ну відверто зараз в пресі в медіа дуже багато інсинуацій і спекуляцій, з приводу яка може бути ця "парасолька". Так ми жодної із видів цих "парасольок", жодних форматів не отримували від наших партнерів", – відзначив Зеленський.

Він також зазначив, що "ніколи не попросить кидати (іноземні, – ред.) війська на нашу територію".

"Чи хочемо ми? Звичайно, ми були б щасливі. Тому що вони (росіяни, – ред.) союзники з Північною Кореєю та Іраном, а ми самі воюємо.

І якщо я порушу питання про те, що нам потрібні ваші війська на землі з НАТО чи без НАТО, одразу ж половина наших союзників припинять свою підтримку. Ось чому я не можу ризикувати", – додав президент.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати