Skip to main content
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

"Партія влади" може перейти в опозицію

05 June, 00:00
Ірина ГАВРИЛОВА, "День"

Оцінюючи результати парламентських виборів, лідер НДП Анатолій Матвієнко заявив, що його партія займає позицію "стриманого оптимізму". За його словами причиною такої стриманості стали далекі від прогнозованих показники успіху партії - всього 4,99 відсотка.

Приводу для оптимізму не залишає і невизначеність зі створенням могутньої парламентської коаліції, котра могла б кардинально впливати як на діяльність уряду, так і на формування керівництва нової ВР. Саме неузгодженість дій центристських і правоцентристських сил, яка забезпечила вражаючу перемогу лівих, тепер може стати перешкодою для створення такого союзу. Лідер НДП не виключає можливості блокування з Рухом, враховуючи співпрацю обох партій під час виборів, і обіцяє "подивитися, що собою являють "зелені". Однак ПЗУ вже заявила про те, що не збирається блокуватися у ВР із жодними політичними силами, а розбіжності НДП із НРУ грунтуються на несхожості позицій пару питаннях лідерства в передбачуваному блоці.

І хоч парламентська фракція НДП обіцяє бути вельми представницькою, та 55 її депутатів - цифра, далека від парламентської більшості. Поки що НДП сподівається на формування "політично відповідального уряду" на чолі з Валерієм Пустовойтенком. Але, враховуючи "розпорошеність" реформістських сил, партії, швидше за все, доведеться шукати прибічників серед 114 безпартійних депутатів. У випадку, коли забезпечити парламентську більшість НДП не вдасться, "то це буде трагедія, про яку я навіть не хочу говорити", - заявив А. Матвієнко. Трагедія, насамперед, полягає в тому, що, не знайшовши спільної мови з демократичними силами ВР, а значить, не маючи можливості формування керівництва Верховної Ради, парламент протягом місячного терміну не в змозі буде почати роботу, і може бути розпущений Президентом відповідно до Конституції.

Якщо ж НДП не пощастить зайняти домінуючі позиції в парламенті та уряді з метою координації їхньої роботи, то партія може навіть перейти в опозицію - не виключає її керівництво. І тоді це буде трагедією вже для Президента. Тим паче, що розбіжності між народними демократами і головою держави намітилися вже зараз. Л. Кучма, наприклад, заявив, що результати парламентських виборів стали "холодним душем для тих, хто штовхав лідерів партій до змішаної виборчої системи". У відповідь на це лідери пропрезидентської партії підкреслили, що "що вони займають принципову позицію стосовно пропорційної системи виборів в Україні та партійності бюрократії". І не відступлять від неї, незважаючи на думку Кучми щодо цього питання.

До речі, партія збирається назвати кандидатуру на пост Президента України відразу після квітневого з'їзду. Не дивно, що першою законодавчою ініціативою народних демократів стане боротьба за ліквідацію депутатської недоторканості.

 

Delimiter 468x90 ad place

Subscribe to the latest news:

Газета "День"
read