Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Руський дух і Руссю пахне

Путін лякає Захід блискавичними ударами. Кеосаян лякає Казахстан чимось жахливим. Скабеєва звела наклеп на Арестовича що він гей. Пєсков лякає ядерним ударом. Хто за що вмирає на цій війні
28 квітня, 22:21
Фото Миколи ТИМЧЕНКА / «День»

Під час учорашнього солов'їного посліду «легендарний воєнкор» Піддубний довго розповідав про грандіозні військові перемоги російської армії та про те, що українці зовсім не вміють воювати, а весь час лише ховаються за спинами жінок та дітей. Говорив стримано та мужньо. Відчувалося, що він і сам міг би розгромити пару-трійку українських дивізій, але правила професії забороняють йому брати до рук зброю.

Наприкінці Соловйов запитав "легендарного воєнкора": "За рахунок чого перемагаємо?"

"Легендарний воєнкор" Піддубний відповів одразу, було видно, що він сам багато думав про цей дивовижний феномен і зрозумів, що росіяни перемагають весь час за рахунок двох факторів:

«За рахунок військової науки та руського духу».

Щодо військової науки та військового генія керівництва спецоперацією жодних сумнівів ні в кого не виникає. Військові аналітики всього світу з подивом спостерігали, як росіяни силами 200-тисячного угруповання розпочали наступ у 9 (дев'яти!) напрямках територією найбільшої країни Європи. Причому, зазнавши величезних втрат у живій силі та техніці та відступаючи від Києва, Чернігова та Сум, головнокомандувач Володимир Путін заявив, що все йде за планом. Тобто все це, втрати, відступ було заплановано спочатку. Тому що так потребує військова наука.

Тепер про головне. Про руський дух. Про цей руський дух дуже гарно написав Пушкін. Лукомор'є. Дуб. Русалка. Кіт на ланцюзі. Пахне Руссю. Гарно, але трохи туманно. Незрозуміло, як у разі чого визначити під час зустрічі з якимсь незнайомим духом, чи руський дух, чи якийсь інший, іноземний. Німецький, польський або, не дай бог англосаксонський.

Військова спецоперація Z дозволила громадянам України настільки близько познайомитися з руським духом, що вони вже ніколи його ні з яким іншим духом не сплутають. Буча, Бородянка, Маріуполь. У цих та багатьох інших містах України руський дух залишив по собі пам'ять у вигляді тисяч убитих мирних жителів, пограбованих квартир та зруйнованих будинків. Омбудсмен України Людмила Денісова повідомила, що до неї надійшло близько 400 заяв про зґвалтування російськими військовими. Зважаючи на те, що зазвичай заяв про зґвалтування буває на порядок менше, ніж самих злочинів, йдеться про тисячі українок, які познайомилися з дуже специфічними характеристиками руського духу.

Путін лякає Захід блискавичними ударами

Стійкою нотою в ароматі руського духу є прагнення залякувати. Путін, виступаючи в Санкт-Петербурзі перед нарадою законодавців, говорив чомусь не про російські закони, а про те, які кари впадуть на тих, хто спробує завадити йому денацифікувати та демілітаризувати Україну.

«Якщо хтось, підкреслю ще раз, якщо хтось має намір з боку втрутитися в події і вони будуть створювати для Росії неприйнятні для нас загрози стратегічного характеру, вони мають знати, що наші відповіді на зустрічні удари будуть блискавичними, швидкими», – пояснив Путін. І додав, що інструментами, за допомогою яких будуть нанесені ці блискавичні удари, не може похвалитися ніхто. Тут Путін, безсумнівно, має рацію. Оскільки ніхто зі світових лідерів, крім нього, не має звичаю хвалитися своїми військовими та іншими «інструментами».

Приклад Путіна виявився заразним. Пропагандист другого ряду Тигран Кеосаян, пишаючись тим, що за клопотанням його дружини Сімоньян, його включили до списку жертв неонацистських диверсантів, вирішив налякати Казахстан. Провина казахів перед Кеосаяном у тому, що вони вирішили відмовитись від військового параду на 9 травня. Недружній знак, який може призвести до потрапляння до групи ворогів Росії. Тепер, на думку Кеосаяна, для казахів постало "питання виживання" і їм треба визначатися, на чиєму вони боці.

"На Україну погляньте уважно, подумайте серйозно... Якщо ви вважаєте, що можна й надалі бути такими хитро****ми і вам за це не буде нічого, ви помиляєтеся", - попередив Кеосаян. Спроби Кеосаяна лякати казахів викликають асоціацію з Моською та Слоном. Втім, як і спроби Путіна лякати Захід.

Крім садизму, нелюдської жорстокості, схильності до насильства і блатної звички залякувати, аромат руського духу шибає в ніс стійким смородом гомофобії. Не встиг російський телеглядач відійти від потрясіння від одкровень Маргарити Симоньян, що викрила пародиста Галкіна як прихованого гея, як із подібними звинуваченнями, але вже на адресу спікера офісу Зеленського Арестовича виступила Скабеєва. Вона нагадала, що колись Арестович "танцював у жіночих сукнях" у якомусь серіалі на російському телебаченні. Після чого радісно звинуватила його в тому, що він був спійманий у готелі з чоловіком за дуже пікантних обставин. Мабуть, Путіну доведеться розширити перелік цілей спецоперації Z: окрім денацифікації та демілітаризації України руський дух потребує її радикальної дегеєзації.

Ідея якогось особливого «руського духу», а також особливої ​​«руської душі», до якої професійні патріоти зазвичай додають прикметник «загадкова», давно увійшла до обойми імперських міфологем, що використовуються з метою довести перевагу росіян над іншими народами. Цілком собі нацистська мета, треба відзначити. До певного часу навколишній світ ставився до цього як до кумедної екзотики. І навіть схильний був заохочувати подібне як прояв етнічної різноманітності. Ось є племена, які себе пір'ям прикрашають, інші кільця у носі носять, а ці виявили в собі якийсь «руський дух». І все б добре, якби цей руський дух проявляв себе лише всередині кордонів РФ. У незабутньому ароматі привокзальних туалетів та у перегарі незліченної армії алкашів. Але коли Путін вирішив випустити цей «руський дух» у вигляді війни в центрі Європи, жарти скінчилися. Україна за допомогою Заходу виб'є дух із путінської армії. І це станеться неминуче з цілком очевидної причини. Немає жодної причини, через яку росіяни мають помирати на українській землі. А от у громадян України така причина є – вони захищають свою країну та своє право будувати своє життя на свій розсуд. Тож вони переможуть. Слава Україні!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати