Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Космос із половецькими візерунками

У Дніпрі відомий сквер з кам’яними «бабами» незабаром набуде іншого вигляду
21 червня, 18:06
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Масштабний проект, задуманий ще два роки тому, мають намір втілити в життя. Як відомо, древні кам’яні статуї є одним з найвідоміших символів краю, а сквер — однією з «візитівок» Дніпра. У прес-службі музею повідомляють, що на першому етапі частково реставруватиметься кам’яна стіна скверу — її перетворять на величезну картину з елементами половецької культури, яка має органічно доповнити таємничу ауру цього місця. Перетворення сквера стане спільним плодом співпраці громадської організації «Творче місто» з обласним управлінням з питань культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА щодо перетворення культурних місць і установ регіону. Проект реалізується за участю Дніпровського національного історичного музею імені Яворницького.

Незважаючи на це, повідомлення про плановану реконструкцію сквера з кам’яними бабами багато мешканців Дніпра зустріли неоднозначно. Активісти висловлюють побоювання, що унікальну та улюблену городянами історичну та культурну пам’ятку буде зіпсовано, а кам’яні баби стоятимуть на тлі чергового різноколірного муралу. Проте, за словами одного з ініціаторів — Володимира Недогоди, весь проект, навпаки, задуманий для популяризації і розвитку унікальних пам’яток та історії краю. «Для нас неприпустимо робити щось, що може нашкодити комплексу. Частково тому сама підготовка зайняла стільки часу і обговорень з усіма причетними, передусім — із самим музеєм. Ми хочемо зробити сквер по-справжньому популярним і максимально інформативним. Зараз ми частково відновили стіну, стан якої був, м’яко кажучи, гнітючим, наносимо фон, далі буде низка технічних робіт із благоустрою, і наприкінці ми плануємо додати особливу інформаційну складову, яка перетворить сквер на своєрідний мікромузей», — написав він у мережі «Фейсбук», відповідаючи на численні запитання городян.

«Реставрація сквера — це наша давня ідея. На стіні, яка слугує тлом для кам’яної пластики, буде зображено космос з елементами половецьких візерунків», — розповіла для «Дня» директор історичного музею Надія КАПУСТІНА. Побачити, який вигляд матиме оновлений сквер, можна на ескізі в самому музеї. Якщо ніщо не завадить і все піде за планом, всі роботи у сквері буде закінчено за два тижні, повідомила Н. Капустіна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати