Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Гоголівська містерія...»

Першого квітня кияни зможуть побачити відомі інсталяції та фотороботи Сергія Якутовича
30 березня, 16:31
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА

Захід відбудеться у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (дзвіниця Успенського собору, 1-й ярус) у рамках відзначення дня народження Миколи Гоголя та до 185-ї річниці видання першого тому збірки «Вечори на хуторі біля Диканьки».

Виставку інсталяційних фігур та фотокопії робіт знаного художника Сергія Георгійовича Якутовича було присвячено 200-річчю від дня народження великого українця, класика Миколи Васильовича Гоголя. Нагадаємо, перше представлення вернісажу відбулось у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі (в рамках Тижня М. Гоголя в ЮНЕСКО у квітні 2009 р. — див. «День», №195). Свій цикл майстер створював протягом п’яти років. Це понад 80 графічних робіт та понад 30 макетів гоголівських персонажів у людський зріст. Зібрані воєдино, вони утворюють єдиний гоголівський простір!

Нині в експозиції представлено фотокопії картин за такими серіями: «Тарас Бульба», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Миргород», «Загублений Рай», «Тарас Бульба», «Портрети М. Гоголя» та інсталяції робіт за мотивами творів класика.

Митець має глибоко індивідуальний почерк, досконало володіє різними технічними засобами графічного мистецтва, зокрема офорту. Ще з молоду  Якутович виявив тяжіння до створення епічних циклів ілюстрацій до відомих творів світової та вітчизняної літератури. Упродовж останніх років із ілюстраціями С.Г. Якутовича побачили світ книжки, які стали вагомим здобутком національної культури, отримали широке визнання шанувальників книжкового мистецтва що в Україні, то й за її межами.

Під час відкриття виставки у виконанні студентів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв прозвучать твори Тараса Шевченка, Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Бориса Олійника, Івана Драча, Станіслава Реп’яха, які присвячені Миколі Гоголю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати