Новий «старт» для новонароджених
У столичному Інституті педіатрії, акушерства і гінекології (ПАГ) останні два дні витає неприховане тріумфування — у рамках чергового етапу спільної україно-швейцарської програми з надання допомоги новонародженим та їхнім матерям даний лікувальний заклад «розбагатів» на повний комплект сучасного обладнання.
Швейцарська сторона надає допомогу українським медикам не вперше: три роки, починаючи з 1997, в Україні працював проект «Неонатологія» вартістю у 5,6 млн. швейцарських франків, який мав покращити «стартові умови» життя новонароджених: ще пару років тому розрахунки Всесвітньої організації охорони здоров’я, що стосуються допустимої кількості смертності на тисячу народжених, й існуючі в Україні реалії, м’яко кажучи, не збігалися. Тепер підійшла черга впритул зайнятися і материнським здоров’ям — починаючи від етапу планування появи дитини у сім’ї та закінчуючи безпосередньо вагітністю, адже загальновідомо, що смертність малюків під час неонатального періоду прямо залежить від якості допомоги, наданої у допологовий період і під час пологів.
Новим обладнанням (вартість проекту оцінюється в 1 мільйон франків) ощасливлять медиків чотирьох областей країни (Рівненської, Івано-Франківської, Волинської і Донецької), а також столиці: зі слів начальника управління організації медичної допомоги дітям і матерям МОЗ України Раїси Мойсеєнко, українські координатори програми вирішили поки що не «розпилювати» гуманітарну допомогу за принципом «усім потроху», а якісно «відпрацювати» певний регіон — вибирали ті, де ситуація зі станом охорони здоров’я матері та дитини, на думку фахівців, склалася менш сприятливо, ніж в інших точках країни. Оскільки сторони за правом вважають одним із найістотніших ресурсів медичної сфери обмін інформацією, програма передбачає і проходження українськими медиками навчального курсу в клініках Швейцарії. А далі — за принципом піраміди: той, хто навчився, сам після приїзду почне навчати своїх колег.