Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Японія – українським дітям

Художник Сей Шимура подарував Львову мурал та започаткував співпрацю із НЛТУ
31 серпня, 19:40

Відомий японський сучасний художник із Лос-Анджелеса Сей Шимура, співзасновник японської громадської  некомерційної організації Kids Earth Fund, та його колеги відвідали Львів у серпні  2022 року. У співпраці зі Школою мистецтв Вільних і Небайдужих KEF охопив мистецькими майстер-класами близько 100 дітей.

Раніше Фонд також провів майстер-класи із маленькими українцями, евакуйованими до Польщі. Тож всього наразі діяльністю Фонду охоплено понад 400 українських дітей, проведено 24 майстер-класи.«До організації майстер-класів долучилося багато українців, багато японців доклалися фінансово. Kids Earth Fund – маленька організація, але ми робимо те, що не може зробити держава, підтримуючи дітей. Хотілося б плекати дружбу з українцями, народженими в цей час, і підтримувати ці зв’язки ще довгі роки» – каже Харумі Торі, співзасновниця KEF.

Також у Львові Kids Earth Fund створив мурал на підтримку Перемоги України. Символ було розроблено та намальовано Сей Шімурою разом з українськими дітьми. Проект став можливим за повної підтримки Національного лісотехнічного університету.

У KEF прагнули створити мистецьке графіті, аби їхні найщиріші побажання миру і перемоги Україні побачили якомога більше  українців. Проект графіті був знаковим для KEF. Адже мурал ще тривалий час лишатиметься для львів’ян нагадуванням про дружбу і підтримку Японії.

Національний лісотехнічний університет люб’язно запропонував для проекту стіну на майданчику. Сей Шімура намалював мистецький символ, а діти зі Школи Вільних і Небайдужих намалювали навколо нього картини.

«Я щиро сподіваюся, що мистецький мурал запалить надію на мир у серцях українських людей, і ще довго служитиме символом дружби з Японією», – каже Харумі Торі. Вона впевнена в тому, що мистецтво може зцілити, залікувати рани та дати дітям шанс на щасливе майбутнє.

Під час зустрічі представників Фонду із ректором Національного лісотехнічного університету  Володимиром Загорським було обговорено можливі напрямки подальшої співпраці, досягнуто домовленостей у трьох сферах: наукова співпраця, розвиток Музею деревини НЛТУ та профорієнтаційна робота із дітьми.

Делегація із Японії також відвідала ботанічний сад Університету та запропонувала допомогу у збільшенні колекцій рослин і дерев саме японськими видами.

Експонати Музею деревини НЛТУ надихнули японських митців на плани розвитку нового напрямку майстер-класів для дітей – арт-роботи із деревом. Також було окреслено напрями подальшої співпраці щодо відродження Лісової шкоди Університету.

В НЛТУ також особливо відзначили важливість подарунку гостей – чудового графіті, яке прикрашатиме стіну біля одного із гуртожитків Університету.

Автор емблеми Сей Шімура — концептуальний митець змішаної техніки та сучасний дизайнер із Лос-Анджелеса, Каліфорнія. Сей народився в Токіо, виріс у Нью-Йорку і отримав ступінь мистецтва в Інституті Пратта. Завдяки знайомству Сея з різними містами та культурами, його мистецтво природним чином відображає популярну культуру, зачіпаючи такі теми, як споживацтво та капіталізм. Смілива образотворча художня графічна естетика та органічна текстурна якість його робіт створюють своєрідний діалог між мистецтвом і дизайном. Він також є співзасновником KEF і представником KEF в Америці.

А зорганізували співпрацю KEF та НЛТУ відома в Японії українська художниця Зоя Скоропаденко та її давня знайома – екологічний адвокат Софія Шутяк.

Кілька років тому, після трагедії на Фукусімі, Зоя Скоропаденко,  яка багато років співпрацює з Японією, разом з Посольством України в Японії та українським послом Ігорем Харченком, відкрила свою символічну скульптуру, аби морально підтримати людей, постраждалих від цунамі та атомної катастрофи, своїм мистецтвом. Відтоді у місті Сома, в провінції Фукусіма, знаходиться скульптура «The Hope», маленька пташка Надії, котра сіла на голий велетенський камінь, аби розпочати нове життя.

В ті дні, коли Зоя встановлювала скульптуру, місто Сома нагадувало пустелю – людей на вулицях майже не було. Однак вже за кілька років місто відродилося, Фукусіма повернула свій статус туристичної префектури. Цьому неабияк сприяла і популярність пташки-скульптури, яка приносить успіх, зараз сотні людей з усієї країни приходять до неї, аби доторкнутися «на щастя».

«Зараз настала черга Японії морально підтримати українців своїм мистецтвом. Сподіваюся, що їхній мурал теж стане популярним, вулиці Львова переповнюватимуть туристи, і люди приходитимуть сфотографуватися біля японського графіті «на щастя», – каже Зоя Скоропаденко.

Японсько-український мурал  будь-хто з мешканців та гостей Львова може побачити на стіні за адресою вул. Ген. Чупринки, 114.

З моменту заснування у 1988 році в Японії, KEF спонсорує та розповсюджує художнє приладдя, книжки з картинками та інші пожертви для дітей у всьому світі, які страждають від наслідків війни, бідності та стихійних лих. Найбільше зусиль приділяють підтримці психічного здоров’я дітей за допомогою мистецтва. Співробітники фонду відвідують різні країни світу, де відбулися трагічні події та проводять для постраждалих дітей мистецькі майстер-класи.

«За допомогою мистецтва діти можуть розмовляти зі своїм серцем, малюючи, щоб відкрити своє справжнє Я, і зрештою вони можуть впевнитися у своєму майбутньому, зрозуміти важливість самовираження. Через малюнки вони поширюють свої думки і образи на художніх виставках, що проводяться по всьому світу, наприклад у Музеї Помпіду у Франції, колишній штаб-квартирі СОТ і Національному центрі мистецтв Токіо», – розповідають у KEF.

За весь час існування Фонд провів понад 3000 виставок та перфоменсів у світі.

KEF також заснував «Kids Earth Homes» — установи для потребуючих дітей у Камбоджі, Хорватії, Таїланді, В’єтнамі тощо. KEF працює понад 34 роки під девізом «ДІТИ ДОПОМАГАЮТЬ ДІТЯМ» і надає матеріальну та нематеріальну підтримку дітям у всьому світі. Картини, намальовані під час мистецьких майстер-класів, а також подаровані дітьми, використовуються для дизайну різних виробів, прибуток від продажу яких іде на  підтримку дітей у всьому світі.

У 2018 році KEF був номінантом у фінальному короткому переліку претендентів на Нобелівську премію миру.


Фото – NLTU.edu.ua, Harumi Torii, Софії Шутяк та Школи мистецтв вільних та небайдужих

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати