Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Одеському національному художньому музеї відкрилася виставка «Сонце заходу / Sol Occidens», де представлено більше 100 творів Марґіт та Романа Сельських

27 жовтня, 21:47

У Одеському національному художньому музеї відкрилася виставка «Сонце заходу / Sol Occidens», де представлено більше 100 творів Марґіт та Романа Сельських з колекції мистецтвознавця Едуарда Димшица. 

Подружжя Сельських – знакові митці для історії українського мистецтва. Вони принципово вплинули на формування львівської художньої школи, Роман Сельський був першим головою відомого творчого об’єднання ARTES, членом АНУМ, а згодом входив до правління Львівської організації Спілки художників України.

Роман і Марґіт познайомилися 1920-го року у Вільній академії мистецтв у Львові, потім зустрічалися в Парижі та покохали один одного. Навчання митців в Парижі на початку 30-х років, майстерня Фернана Леже, багаторічне дослідження спадщини Барбізонської школи та творчості Поля Сезанна, а також спілкування з багатьма паризькими митцями дуже вплинули на їх художню мову. В Україні навколо себе вони створили справжній мистецький осередок того часу – Роман Сельський викладав студентам у декількох художніх вузах, а вдома подружжя влаштовувало салони, де львівські художники мали змогу спілкуватися у більш безпечному середовищі. Важко переоцінити важливість цього явища за часів тоталітарного радянського режиму в Україні. 

На жаль, спадщина не усіх українських художників може бути представлена достатньо повно – бракує робот. Історик мистецтва, куратор та колекціонер Едуард Димшиц чи не першим в Україні почав програмно займатися вивченням та збором мистецтва Сельських. Знакова збірка робіт цих львівських художників дозволяє простежити не лише їх довгу та насичену творчу біографію, а й проаналізувати зв’язок західноукраїнської художньої школи 20 століття з різними європейськими художніми рухами. 

Куратори: Едуард Димшиц, Кирило Ліпатов, Микола Лукін 

Виставка триватиме до грудня 2023 року

 

Адреса: Одеський національний художній музей, вул. Софіївська 5а 

 

 

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати