Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Страшно не вмерти – зламатися страшно»

Табаков записав пісню про Маріуполь і його захисників
25 квітня, 18:59

Вже третю поспіль прем’єру, створену за час повномасштабної війни росії проти України, представив відомий співак та композитор, переможець телепроєктів «Шанс» і «Голос країни» Tabakov (Павло Табаков).

За словами промо-менеджера Табакова, Галини Гузьо, пісню «Наш Маріуполь» присвячену місту-герою і всім його незламним захисникам, за добу після прем'єри лише у Фейсбуку прослухали понад мільйон користувачів мережі.

«Наш Маріуполь» – пісня про героїв, для яких найбільший страх – зламатися духом. «Наш Маріуполь, воля, як зброя, / Люди як море, ці люди – герої! / Люди зі сталі, люди відважні, / Страшно не вмерти – зламатися страшно», – слова, у яких вся звитяга і весь біль українського народу.

–  «Наш Маріуполь» – не просто пісня. Кожне слово, кожна нота – як оголений нерв, – розповідає Tabakov. – Лірику створила поетеса Лідія Лазурко, з якою ми написали уже кілька десятків пісень. Маріуполь – місто-символ героїчної боротьби українського народу за волю своєї землі. Місто, яке російська армія не може взяти уже два місяці. Місто, яке стоятиме до переможного кінця. Місто, яке уже увійшло в історію України та світу. Місто Марії, якому уже зараз присвячують пісні.

Галина Гузьо розповідає, що ідея пісні «Наш Маріуполь» з’явилася у Львові у «Міжнародному штабі гуманітарної допомоги українцям» під час спілкування з волонтерами, яким вдалося вибратися з блокадного Маріуполя. Одному з хлопців загрожувала смерть тільки за те, що у нього тіло вкрите патріотичними татуюваннями, інший розповідав про невимовні страждання людей, які залишилися без їжі, води, світла та можливості почути рідних…

Але найбільше вразила історія про 20-річного хлопця з Донеччини, який не пройшов фільтрацію, був примусово мобілізований до лав орків у підрозділ «одноднєвок» – людей без зброї, яких під дулами автоматів відправляють на поле бою як приманку – для розкриття вогневих позицій українських захисників та перевірки місцевості на наявність вибухових приладів. Єдине, про що він просив цивільних – записати номер телефону і, коли появиться мобільний зв’язок, передзвонити в Одесу мамі та сестрі й передати їм, що він їх сильно любить і що не зрадив Україну.

Обкладинкою синглу «Наш Маріуполь» стала ілюстрація київської художниці Марії Лонюк, яка від початку війни створила десятки промовистих ілюстрацій на теми боротьби українців і злочинів росіян.       

Прем'єру пісні «Наш Маріуполь» можна послухати тут – https://www.youtube.com/watch?v=QjnKSY1Ac_M

Вже є відгуки на цю композицію. Ось деякі з них:
Ольга Николаенко ПлАчу! Боже, врятуй! Невимовний біль: якісь потвори заздрісно руйнують наші прекрасні міста. Дякую за пісню!
Оксана Кондратюк Сильно та щиро, у серці відгукується кожне слово!
Інна Господи, врятуй нашу землю. Врятуй наших людей, наших дітей! Дай сил, витримки вистояти! Дай сил пережити цей жах! Молимося! Віримо!
Ірина Лугина Боже, рятуй. Як же болить за Україну... Особливо – за Маріуполь.
VeloSoul  Сильна пісня! Можете, будь ласка, зробити розбір пісні? Хочу її вивчити та зіграти».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати