Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй

Виставку картин, присвячених Соломії Крушельницькій, демонструють у Київській торгово-промисловій палаті
17 липня, 18:04

Відразу ж варто зазначити, що міжнародний мистецький проєкт «Соломія» на честь знаменитої української оперної діви кінця ХІХ – початку ХХ ст., патронеси Львівської національної опери, започатковано 6 років тому – 2016-го.

Мета ініціативи – вшанувати пам’ять нашої світової слави землячки, привернути увагу суспільства до постаті Соломії Крушельницької, продемонструвати досягнення української та світової культури. До участі у проєкті залучені художники, співаки, музиканти, музейні працівники.

2

1

Створено й сайт проєкту «Соломія», де, зокрема, зазначено, до у ньому представлено твори відомих українських художників, об’єднаних бажанням відтворити засобами живопису образ великої співачки,видатних постатей, з якими вона працювала та спілкувалась, відобразити прекрасні куточки України та Італії, пов’язані із Соломією Крушельницькою.

Проєкт на момент виникнення ідеї і втілення перших подій підтримали родичі Соломії Амвросіївни – видатний український композитор Мирослав Скорик (1938 – 2020) та відомий канадський юрист Andy Semotiuk , також – Музично- меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові.

8

9

На відкриття виставки у Київській торгово-промисловій палаті завітала заступник міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко, яка у своїй промові наголосила на важливості та необхідності таких заходів, оскільки цей проєкт – не лише про Соломію Крушельницьку, 150-річчя якої ми відзначатимемо у вересні 2022 року, а й про мистецтво загалом. Про це «Дню» розподілили учаснику проєкту «Соломія» – працівники Музично- меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.

10

5

В експозиції – живописні полотна Михайла Гуйди, Олександра Ольхова, Костянтина Могилевського, Ірини Проценко, Олени Яковенко та ін. Вхід на виставку – вільний.

Детальніше про проєкт можна дізнатися – тут

Довідково:

Соломія Крушельницька (1872–1952) – видатна оперна співачка кінця ХIХ – першої чверті ХХ століття. Народилася на Тернопільщині (на той час територія Австро-Угорщини). Вчилася вокалу і робила перші кроки на професійній сцені у Львові. Світову славу здобула в Італії. Останні свої роки жила і працювала у Львові – викладала у консерваторії.

7

Відомий італійський музикознавець Рінальдо Кортопассі так визначив місце співачки в історії оперного мистецтва: “У перші десятиліття ХХ століття на оперних сценах світу царювали чотири особи чоловічої статі – Баттістіні, Карузо, Тітта Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот – нею була Соломія Крушельницька”.

Крушельницькій аплодували оперні і концертні зали найкращих театрів Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Єгипту, Аргентини, США та багатьох інших країн.

Серед численних нагород та відзнак співачки – звання «Вагнерівська примадонна ХХ століття». Особливе місце у її творчості посідає опера Пуччіні «Мадам Баттерфляй».

У травні 1904 року вона блискуче виступила на тріумфальному відродженні цієї опери в театрі «Гранде» у Брешії , хоча кількома місяцями раніше вистава провалилась. В подальшому Соломія Крушельницька понад100 разів виконала партію Чіо-Чіо-сан на оперних сценах світу.

Маестро Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй».

Фото – https://solomiya-art-project.com

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати