Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Музика дивовижної сили

Піаніст-віртуоз Антоній Баришевський записав сім етюдів Святослава Луньова та фортепіанну сонату Олексія Ретинського
06 жовтня, 11:28

Тут і зараз — процес творення сучасної класичної музики. Незалежний лейбл Golka Records видав реліз фортепіанних творів Святослава Луньова та Олексія Ретинського у виконанні одного з найсильніших піаністів сучасності Антонія Баришевського.

Один із найяскравіших молодих піаністів у світі Антоній Баришевський завойовує світову сцену. Музикант добре знайомий із сучасною музикою і є одним із небагатьох, хто постійно наповнює свій репертуар творами сучасних українських композиторів: «Кожен твір, що сьогодні вважається класичним, колись був «сучасною музикою» і був виконаний уперше. Одне з моїх завдань як виконавця - допомагати втілитись у звуковому образі музиці, яка створюється на моїх очах, поруч зі мною. Записані мною твори Луньова та Ретинського написані впродовж минулого десятиліття, більша частина з них виконана і записана мною вперше. Ця музика є дивовижною по своїй силі, красі й оригінальності. Гадаю, вона є вартісною не лише для України, а й для світового процесу сучасної музики в цілому».

Для запису було обрано сім етюдів Святослава Луньова та фортепіанну сонату Олексія Ретинського, назва якої взята з вірша Йосипа Бродського «...И тропа расширялась» («...І стезя розширялась»). Львівський лейбл Golka records та її арт-директорка Оля Лозинська переконана, що саме промоція українського виконавства та сучасного українського мистецтва в світі – є важливим процесом формування культурного іміджу країни. А творчість записаних майстрів та Антонія Баришевського можна назвати візитівкою сучасної української музики.

Від початку вересня альбом «Баришевський: Луньов/Ретинський» (звукорежисер – Дмитро Мучичка, кураторка проєкту – Оля Лозинська) - є у вільному доступі на найбільших стрімінгових платформах: AppleMusic, Spotify, YouTube Music, Play Market та інших. Партнер запису – Львівська національна філармонія ім.Мирослава Скорика.

Довідка: Антоній Баришевський - лавреат престижних конкурсів, зокрема володар Першої премії на Міжнародному конкурсі піаністів ім.А.Рубінштейна в Тель-Авіві. Має записи на радіо і телебаченні України, Сербії, Італії, Данії, Іспанії, а також сольної програми на студії Naxos, диск із творами Мусоргського і Скрябіна, реліз якого вийшов у вересні 2015 року на лейблі Avi–music та диск із повним корпусом сонат Галини Уствольської, що вийшов 2017 року. В 2018 вийшло два студійні записи за участі Антонія з творами Дмитра Шостаковича та хоровою музикою Лілі Буланже.

Олексій Ретинський народився 1986 року в Криму. Композитор, художник, живе в Австрії. Постійний учасник міжнародних музичних фестивалів. Автор камерної, симфонічної, хорової, електроакустичної музики, а також музики для театру та кіно.

Святослав Луньов народився 1964 року в Києві. Автор симфонічної, камерної, хорової, фортепіанної, електроакустичної музики та оперної музики. Твори Луньова постійно виконують на міжнародних фестивалях та концертних майданчиках.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати