Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Україна ще не перемогла, але Росія вже програла»

Кілька думок від Валерія Маркуса
03 травня, 11:43
Фото: REUTERS

Валерій Маркус — український письменник, блогер і ветеран АТО. Передбачивши повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Російсько-українська війна триває вже 8 років. Проте повномасштабні бойові дії, які так чи інакше торкнулся майже всієї території України, почалися тільки 24 лютого 2022 року.

На відео проєкту «Український свідок» — Валерій Маркус. Він видав художню книгу під назвою «Сліди на дорозі», яка стала українським бестселером. Воював на Донбасі з 2014 року, в 2016 був госпіталізований із пораненням. 25 лютого 2022 року повернувся на передову.

У цьому інтерв’ю він розмірковує про відмінність етапу повномасштабного вторгнення від війни зразка 2014 року: «Він відрізняється щирістю і чесністю, — каже Валерій. – Усе однозначно: росія напала на Україну, росіяни займаються геноцидом українського народу. І ми знищуємо росіян».

Також військовий ділиться своєю думкою про те, як варто ставитись до росіян. Валерій побоюється відлиги у відносинах із сусідами після закінчення війни і вважає, що росіяни мають існувати максимально ізольовано. «Там, за кордоном — біснувата свора. Вона в будь-який момент може на нас напасти», — зазначає він.

Валерій ділиться планами на майбутнє. «Для початку треба все це пережити, — каже він. – У чому я не впевнений: за весь 2014 рік у мене не загинуло стільки знайомих, як за останній місяць». Валерій стверджує — готовий загинути на цій війні. «Я готувався до цього 8 останніх років», — каже він.

Долучайтеся до проєкту «Український свідок» (Ukrainian Witness) на платформах:

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCSw52AtaknWAZLUP6ZCKm8A/featured
Facebook https://www.facebook.com/ukrainianwitness 
Instagram https://instagram.com/UkrainianWitness 
Telegram для українців https://t.me/UkrWitness   
Telegram для росіян https://t.me/UkrainianWitness 
Patreon, де нас можна підтримати https://www.patreon.com/UkrainianWitness

Якщо ви стали «Українським свідком» і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожу техніку, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, нам на пошту [email protected]

Ми підготуємо матеріали до публікації та зробимо так, аби їх побачив увесь світ!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати