Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Дніпрі виставили на продаж колишню резиденцію Брежнєва

Будинок на Крутогірному узвозі №1 був одним з небагатьох, які вціліли від артобстрілів і бомбардувань
28 січня, 18:48
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Державний банк «Приватбанк» виставив на аукціон половину адміністративно-громадського комплексу, до якого входить будинок, де мешкав разом із родиною майбутній Генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв. Будинок на Крутогірному узвозі №1 був однією з небагатьох будівель, що вціліли від артобстрілів і бомбардувань під час звільнення Дніпропетровська. У цій будівлі родина Брежнєвих прожила близько двох років, коли Леонід Брежнєв очолював Дніпропетровський міськком, а потім обком партії. За даними краєзнавців, особняк побудований ще до революції і колись він належав директорові металургійного заводу. За радянської влади в будівлі мешкали партійні керівники, а пізніше, аж до кінця 90-х років минулого століття, був дитячий садок. За будівлею, що виходила на Крутогірний узвіз, була велика ділянка. Пізніше на прибудинковій території звели багатоповерхову будівлю.

Біля входу до колишнього брежнєвського будинку на початку 2000-х років було встановлено меморіальну дошку на честь покійного генсека. За інформацією «Приватбанку», комплекс розташований в одному з центральних районів міста. Неподалік був парк ім. Шевченка, набережна Дніпра, супермаркети, відділення банків, розважальні заклади, високий клієнтопотік і зручна транспортна розв’язка. Згідно з оприлюдненою інформації, аукціон відбудеться 4 лютого 2020 року. Стартова ціна комплексу загальною площею 5575,5 кв. м — 97,946 млн гривень.

Як відомо, «Приватбанк» націоналізували у грудні 2016 року. Зараз центральний офіс банку упродовж багатьох місяців пікетують робітники Нікопольського заводу феросплавів, який входить до сфери інтересів відомого бізнесмена Ігоря Коломойського.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати