Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Це дасть змогу практично змінювати ситуацію»

Кабінет Міністрів схвалив Національний план управління відходами
21 лютого, 11:44

Цієї середи Кабінет Міністрів розглянув і схвалив Національний план управління відходами, який визначає завдання та практичні заходи, що нададуть Україні можливість уже до 2030 року перейти на нову модель поведінки з відходами на зразок тієї, що діє в країнах Європейського Союзу. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап СЕМЕРАК, ідеться в інформації прес-служби Мінприроди, яка надійшла на адресу «Дня».

«Уряд схвалив знаковий документ, який нарешті дозволить Україні практично змінювати ситуацію з відходами, зокрема побутовими. Національний план управління з відходами не лише визначає головні кроки з боку держави на найближчі десять років, а й враховує європейські підходи проведення реформи в цій сфері. Насправді Україна виконує свої прямі зобов’язання, взяті в межах Угоди про асоціацію з ЄС», — пояснив Остап Семерак.

Він нагадав, що цей документ є вкрай необхідним для продовження реалізації реформи у сфері поводження з відходами, яку Україна розпочала 2017 року, ухваливши Національну стратегію управління відходами до 2030 року, і був розроблений за участю міжнародних експертів, які брали участь у проведенні реформ у країнах ЄС.

При цьому міністр наголосив, що конкретні результати реформування сфери управління відходами громадяни України зможуть побачити після схвалення регіональних планів управління відходами, які регіони мають розробити в межах реалізації Національного плану управління відходами.

Остап Семерак також зазначив, що потрібно буде ухвалити секторальні закони, які дадуть змогу ввести в Україні нову модель управління відходами, що передбачає їхню мінімізацію та повторне використання.

Наразі рамковий законопроект «Про управління відходами» проходить останні етапи погодження.

Нагадаємо, 2017 року уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження з усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо. Запропонована урядом реформа сфери управління відходами передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів і зацікавленості в їхній переробці, а також передбачає впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати