Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Датчики екоконтролю — на кожну трубу

Таку пропозицію щодо викидів підприємств висловив голова Дніпропетровської ОДА
29 жовтня, 09:48

Усі шкідливі викиди підприємств у повітря мають контролювати автоматичні датчики, а їхні дані потрібно виводити в режимі он-лайн — для моніторингу громадськості. Таку пропозицію висловив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко на виїзному засіданні комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Воно проходило в одному з найзабрудненіших міст країни — Кривому Розі. Засіданню передувало відвідування двох великих підприємств, які чинять чи не найбільший вплив на стан довкілля в регіоні — металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» та «Південний гірничозбагачувальний комбінат».

Уже зараз на Дніпропетровщині діє центр екомоніторингу. Він збирає дані щодо шкідливих викидів, які надходять із датчиків, встановлених на підприємствах. Але таких пристроїв замало. «Датчики необхідно встановити на основних підприємствах-забруднювачах. Облаштувати ними всі труби, з яких здійснюються викиди. Наприклад, наразі на «АрселорМіттал Кривий Ріг» — лише п’ять датчиків, а має бути кілька сотень, — зазначив Олександр Бондаренко. — Інформацію з датчиків потрібно зробити доступною он-лайн — для експертів та громадськості».

Щоби стимулювати підприємців зменшувати викиди, необхідно збільшити розміри екологічного податку і штрафів за порушення у сфері довкілля. Адже в європейських державах, наприклад, розміри таких виплат у багато разів більші, ніж в Україні. «Нарешті має запрацювати принцип — забруднювач платить. Влада не може тиснути на бізнес, тому включатимемо економічні важелі, — сказав голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег БОНДАРЕНКО. — Переглянемо систему оподаткування і штрафів. А ще плануємо зробити екологічний контроль з боку держави більш дієвим та ефективним. Відповідний законопроект невдовзі розглянуть парламентарії».

У виїзному засіданні комітету Верховної Ради України взяли участь представники влади, науковці, підприємці, екологи та громадськість. «Вирішувати проблеми довкілля необхідно з раціональним підходом. Адже ефективно контролювати можна лише те, що підлягає чіткому вимірюванню. Тож цілком підтримуємо пропозицію очільника області встановити датчики на підприємствах. При цьому власника слід поставити перед вибором — або датчики, або штраф», — поділився своєю думкою учасник засідання, громадський активіст Кривого Рога Роман РОМАНСЬКИЙ.

За даними облдержадміністрації, нині на Дніпропетровщині діють 26 тисяч підприємств. Із них 25— основні забруднювачі, на які припадає 96% впливу на довкілля. Щороку вони виробляють понад 200 млн тонн відходів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати