Прихований Фалері Нові
Науковці відкрили стародавнє місто за допомогою радіолокаційних технологійКонтури стародавнього міста на північ від Риму, поховані під землею протягом 13 століть, були розкриті за допомогою квадроцикла та наземного проникаючого радара, повідомляє www.thelocal.it.
Пишність давно похованого Фалері Нові в долині річки Тибр було виявлено та нанесено на карту без зрушення жодного каменя.
Натомість дослідники Кембриджського університету та Університету Гента в Бельгії використовували наземні радіолокаційні станції та супутникову навігацію для створення складних 3-D зображень колись загубленого міста. Результати, опубліковані у вівторок у журналі Antiquity, пролили світло на аспекти римської архітектури та міського дизайну, про які було відомо відносно мало.
Також було вперше застосовано наземну радіолокаційну технологію — GPR — для встановлення планування цілого міста, заявив професор Мартін Міллетт, один з авторів дослідження. «Це дає вам картину просто фантастично високої роздільної здатності, — сказав Міллетт. — Радіолокатор робить дозволяє вам бачити, що відбувається на різних глибинах».
Випуск газети №:
№107, (2020)Рубрика
Суспільство