«Жовтий автобус»: зупинка у кінотеатрі «Жовтень»

«Жовтий автобус» – кінотабір, де діти з прифронтових територій мають можливість освоїти основи кіномистецтва. Аби сюди потрапити, школярі заповнюють анкети та виконують творчі завдання. Тут все «по-дорослому» – серйозна технічна база, грим, кастинги акторів та багатогодинні зйомки. «Жовтий автобус» почав курсувати минулоріч.

Учасниками першого табору стало 44 дитини, які у фіналі продемонстрували 4 фільми. Цього разу табір згуртував навколо себе 36 дітей, які відзняли 2 фільми.

Дві знімальні групи презентували свої короткометражки у кінотеатрі «Жовтень». Першим глядачі переглянули фільм під назвою «Зустріч крізь час» – історія кохання хлопця та дівчини, що живуть у різних часових вимірах. Другим – «Спіраль часу», де головні герої завдяки чарівній карамелі перемістилися у минуле та у майбутнє.

Керівник проекту Ярослав Пілунський зазначає, що наразі завданням табору є намацування ефективної методики навчання дітей кінематографії, яку можна було б застосовувати згодом. «Ми йдемо рука об руку. Ми вміємо тримати штурвал, кладемо на нього дитячі ручки і показуємо, як можна обходити гострі кути та підводне каміння».

Участь у таборі взяли діти з таких прифронтових міст як Мар’ївка, Красногорівка, Попасне, Новоайдар, Миколаївка та діти-переселенці з-під Києва.

Таня-Марія ЛИТВИНЮК, автор тексту і відео