Початок зйомок фільму про Василя Стуса

«Антураж у нас радянський, але фільм буде патріотичний, український.» - Роман Бровко

У Києві розпочалися зйомки повнометражного художнього фільму про останні дні та вбивство Василя Стуса з робочою назвою «Птах Душі». Проект фільму переміг на десятому пітчінгу Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 19 млн. грн. Загальний бюджет фільму становить близько 40 млн. грн.

Автори сценарію – Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, продюсер – Артем Денисов, режисер-постановник – Роман Бровко. Головну роль у фільмі зіграє актор Дмитро Ярошенко.

Автори фільму зазначають, що за жанром планують зняти трилер, хоча початково фільм задумувався як історична драма. Своїм завданням команда вбачає зробити фільм цікавим та видовищним для широкої аудиторії, зокрема зацікавити молоде покоління, яке часто мало знає про постать Стуса. Режисер Роман Бровко також зазначає, що у фільмі Василь Стус постане, в першу чергу, не як літератор, а як людина, що гостро відчуває будь-яку несправедливість та фальш, борець за свободу, що не боїться протистояти системі та завжди вголос висловлює власну думку.

Першого знімального дня команда працювала над сценою самоспалення Василя Макуха, що таким чином у 1968 році висловив протест проти введення радянських військ до Праги.  Сценаристи фільму зазначають, що в основі сценарію лежать реальні події, але головний конфлікт фільму є вигаданим.

Текст та відео Тані-Марії Литвинюк