Ахтем Сеітаблаєв: "Сучасне українське кіно: досвід культурної дипломатії"

В рамках проекту «Культурна дипломатія» Дипломатичної Академії України ім. Г. Удовенка відбулася зустріч з відомим українським режисером, актором та сценаристом кримськотатарського походження Ахтемом Сеітаблаєвим. В ході зустрічі Ахтем Сеітаблаєв розповів про свій досвід та розуміння культурної дипломатії на прикладі показів власних повнометражних фільмів «Хайтарма» (2012), «Чужа молитва» (2017) та «Кіборги» (2017).

Повнометражні фільми Ахтема Сеітаблаєва є художніми історико-драматичними стрічками і були продемонстровані у багатьох зарубіжних країнах. 20 квітня на церемонії вручення нагород  Української кіноакадемії «Золота Дзиґа» фільм «Кіборги» отримав нагороду у номінації «Фільм року», а також у номінаціях за кращий сценарій, грим, роботу художника-постановника та акторські роботи.

За словами режисера, мовою кіно можна розповісти про історичні  події таким чином, що це викличе емпатію у глядача. І якщо дипломати є провідниками сенсів і смислів країни, яку вони представляють, то культурна дипломатія є, в певному сенсі, її промоутером.

Фрагменти зустрічі з Ахтемом Сейтаблаєвим – у сюжеті для «День-TV».

Текст та відео Тані-Марії Литвинюк