МЕНЮ

"Вселенський патріархат визнав нову українську церкву"

Порошенко провів прес-конференцію для українських та іноземних журналістів

У неділю, 16 грудня, на наступний день після Об’єднавчого собору Православної церкви України президент Петро Порошенко провів прес-конференцію для українських та іноземних журналістів.

Порошенко наголосив, що Вселенський патріархат уже визнав нову українську церкву. Порошенко також нагадав, що боротьба за автокефальну православну церкву тривала 100 років. Він назвав створення автокефальної помісної церкви деколонізацією та деокупацією України.

Він підкреслив, що православна церква України не буде мати державний статус і буде рівною серед інших релігійних установ і організацій.

За словами президента, Віктор Медведчук на переговорах щодо звільнення українських полонених і заручників є фактичним представником президента РФ Володимира Путіна. При цьому Порошенко наголосив, що готовий зустрічатися та працювати у тому числі з Медведчуком задля звільнення українців.

Також Порошенко заявив, що питання звільнення українських заручників, яких утримують в анексованому Криму, на окупованому Донбасі та у Росії залежить виключно від однієї людини –президента РФ Володимира Путіна.

Крім того Порошенко повідомив, що в разі появи гідного кандидата на виборах на посаду очільника держави допомагатиме йому. Він також заявив, що наразі не готовий підтвердити свою участь у президентських перегонах.

Також президент заявив, що Антикорупційний суд в Україні може з'явитися вже до лютого 2019 року.

Крім того, Порошенко готовий внести законопроект про зміни до Конституції України щодо створення в Криму кримськотатарської автономії. Він нагадав, що звернувся з проханням скликати конституційну комісію, яка виробить компромісний варіант, який буде мати шанси на проходження у Раді.

Порошенко заявив, що уряд не поновив і не буде поновлювати відстороненого очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Президент звернувся до голови СБУ з проханням про перевірку держслужбовців, чиї родичі живуть у Криму. Щойно перевірка буде завершена, Порошенко прийме рішення щодо звільнення першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Фото Руслана КАНЮКИ, «День»