МЕНЮ

У Києві відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

74 роки тому у Європі замовкли постріли найкривавішої в історії людства війни. 65 мільйонів убитих, із них українців – від восьми до десяти мільйонів.

Перемогу над нацизмом у Другій світовій війні здобуто мільйонами життів наших громадян.

Про це сьогодні, 9 травня, сказав глава держави Петро Порошенко під час церемонії покладання квітів до могили Невідомого солдата в парку Вічної Славив Києві.

“Кілька поколінь виросли на ретельно відретушованій версії “Великої Вітчизняної війни”. За час незалежності ми нічого не забули і нічого не зреклися з того, що було правдою”, – наголосив Президент.

У Києві на День перемоги над нацизмом планується відбулись одразу чотири масові ходи в районі парку Вічної Слави. У зв’язку з цими пам’ятними урочистими подіями у центрі Києва буде обмежено рух транспорту.

Акції в центрі Києва у четвер пройшли без суттєвих порушень, рух транспорту в центрі міста відновлено.

Про це повідомив керівник поліції Києва Андрій Крищенко на брифінгу, який транслював телеканал “Прямий”.

“Біля парку Слави великих провокацій не відбулося, але є в нас три особи, які були доставлені до районного управління поліції. Щодо них складено адмінпротоколи за використання забороненої символіки. На теперішній час все спокійно”, – повідомив він.

Після складення адмінпротоколів затриманих відпустили.

За словами Крищенка, одна жінка принесла на акцію портрет Йосипа Сталіна, двоє інших були затримані за “георгіївські стрічки”. У тому числі, в одному випадку стрічки були на дітях, за що відносно їхніх батьків буде складено адмінпротокол.

За даними поліції, в акції “Безсмертний полк” взяли участь близько 3 тисяч людей.

Крім того, близько 1200 людей взяли участь в акції на Софійській площі, вона також пройшла спокійно.

Водночас, за словами Крищенка, учасників акції “Демократичної сокири” не пропустили до парку Слави разом з учасниками “Безсмертного полку”, “щоб не було непередбачуваних наслідків”.

Згодом, як зазначив керівник поліції Києва, вони не виявили бажання туди йти і розійшлися.

Наразі рух транспорту в центрі Києва відновлено, однак до кінця дня в центрі міста чергуватимуть посилені патрулі поліції.

Фото Руслана КАНЮКИ, «День»