У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Ґонґадзе і убитих українських журналістів

Сьогодні, 18 вересня, журналісти та правозахисники зібралися на Майдані Незалежності у Києві, щоб вшанувати пам’ять Георгія Ґонґадзе та всіх загиблих в Україні журналістів.

"16 вересня виповнилось 20 років від дня викрадення та вбивства українського журналіста Георгія Ґонґадзе. Жорстокий злочин, а також опубліковані невдовзі так звані "плівки майора Мельниченка" , які дали підстави підозрювати у причетності до вбивства тодішнього Президента Леоніда Кучми, збурили професійну спільноту та суспільство і спровокували масові протести, які згодом переросли в акцію “Україна без Кучми”. Та попри тиск громадянського суспільства і міжнародних організацій крапку в цій справі не поставлено. Хоча виконавців злочину було названо та засуджено, замовників досі офіційно не встановлено. На жаль, смерть Ґонґадзе – не єдиний насильницький злочин проти журналістів. За роки незалежності в Україні було вбито майже 70 журналістів", - зазначили організатори акції.

У свою чергу, газета "День" продовжує роботу і є послідовним і багаторічним борцем за справедливість у «справі Ґонґадзе — Подольського». На цю тему нами видані сотні статей, як журналісти ми є постійними учасниками судових засідань, в 2015 році газета видала збірку «Котел, або Справа без терміну давності», в якій наскрізною лінією проходить тема цієї резонансної справи і відповідь на питання — чому наша країна опинилася у війні і політичному «котлі». Цей виклик — поставити крапку у «справі Ґонґадзе-Подольського» — стоїть перед країною до сьогодні.