Тисячі людей вийшли на протест проти нового законопроекту про працю у Львові

Члени профспілок та наймані робітники вийшли сьогодні до пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові із протестом проти змін до трудового кодексу України. За словами людей, новий кодекс є кабальним і позбавляє працівників низки соціальних гарантій.

На мітингу були присутні представники профспілок шахтарів, лікарів, вчителів, енергетиків тощо. Багато людей приїхало з районів. Вони тримали в руках прапори своїх профспілок та плакати із написами не приймати закон «Про працю №2708».

«Кабінет міністрів замість подолання кризи і корупції втілює антисоціальні та антинародні реформи і програми. Адже за цим новим законом роботодавець може звільнити працівника без будь-яких підстав і без вихідної допомоги. В цьому законі ще багато подібних речей і він позбавляє прав та гарантій профспілки. Це просто порушує права 17 мільйонів працездатного населення України», - заявив голова об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько.

Варто зазначити, що автором проекту закону «Про працю №2708» є міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. Ще 28 грудня 2019 року Кабмін вніс до Верховної Ради України цей закон.

Згідно ньогоскасовуються: державні гарантії на мінімальну заробітну плату на рівні нижче прожиткового мінімуму; індексація заробітної плати; заборона залучати до роботи в нічний час жінок з дітьми віком до 3 років; захист працівників з інвалідністю; заборона на звільнення самотніх жінок з дітьми віком до 14 років тощо.

Сьогоднішній мітинг люди назвали попередженням владі. Але якщо закон таки буде прийнято, люди обіцяють масові мітинги та страйки.