"Трагедія для світу – свято для Росії"

З нагоди параду Перемоги у Москві українські історики та соціальні активісти хочуть нагадати спадкоємиці Радянського Союзу – Російській Федерації – про участь СРСР у розв’язуванні Другої світової війни

Два диктатори – Гітлер і Сталін – розпочали глобальний і найкривавіший конфлікт в історії людства. Ця війна забрала життя більше 50 мільйонів людей.

Але для сучасної ідеології Росії перемога 9 травня – це просто привід виправдати сталінський імперський режим, окупацію багатьох країн, злуку з Гітлером та усі знущання тоталітарного режиму над своїми підданими і жертвами.

Одночасно офіційна російська пропаганда увесь час закидає українцям колаборацію з нацизмом, за що чомусь має відповідати сучасна Україна, яка не шанує "Великої Перемоги".

Ми зібралися, аби засвідчити, що рівень співпраці росіян з нацистами був набагато більшим, аніж в українців. Хоча, на відміну від Росії, Україна перебувала під окупацією вся і протягом більш тривалого часу. Всупереч російській пропаганді, пам'ять про жертви Другої світової війни вшановується українцями на належному рівні.

Чи варта ця дата парадів? Чи доречні урочисті виїзди військової техніки на тлі безіменних поховань мільйонів, у тому числі громадян тієї країни, яка розв'язала разом з Гітлером світову війну?