«Світло Сонця, що сходить»
Експозицію з творів матеріальної культури Країни Сонця, що сходить, відкрили в Історичному музеї – у знаменитій Кам’яниці Корнякта (площа Ринок, 6).
Автор проєкту – провідний науковий співробітник ЛІМ Тарас Рак, який наголосив, до багато пам’яток в цьому показі виставлені на огляд публіки вперше.
На відкритті виставки ішлося про те, що у збірці Історичного музею – понад 60 одиниць японіки. Здебільшого це зброя та захисне спорядження японського воїна XVIІ – ХХІ ст., виконані у різноманітних техніках обробки металу, різьби по кістці, також – предмети військового побуту та атрибутики, одяг тощо.
На виставці «Світло Сонця, що сходить» показані зразки холодної клинкової зброї, які стали своєрідною візиткою японської культури, – катана, вакідзасі, танто, нагіната.
Акцент зроблено на зброї, що повернула хід воєнної історії феодальної Японії. Приміром, на рушниці з ґнотовим замком.
Показане й захисне спорядження (шоломи та обладунки), яке формує образи воїнів як Епохи провінцій, що воюють, так і мирного періоду Едо.
Окремо представлений комплекс пам’яток, які притаманні Японії після Реставрації Мейцзи (з 1863 р.), зокрема – періоду Першої і Другої Світових воєн.
Відвідувачів, поза сумнівом, зацікавить збірка японських нагород та церемоніальне жіноче кімоно.
Приверне увагу й так званий прапор удачі японського солдата часу Другої Світової війни.
А ще в експозиції – нові надходження японіки у Львівський історичний музей (наприклад – з митниці).
Аби зацікавити львів’ян і гостей міста, організатори виставки «Світло Сонця, що сходить» запросили на церемонію відкриття представників обласної молодіжної організації «Сінкікай», котрі продемонстрували відвідувачам вправність у володінні японською зброєю.
Все насправжки!