Сьогодні у Києві відзначили День кримськотатарського прапора

Сьогодні, 26 червня, у Києві відзначили День кримськотатарського прапора.

На столичному Хрещатику до Дня кримськотатарського прапора відбулася хода, учасники якої пронесли блакитне 85-метрове полотнище, і автопробіг з кримськотатарськими прапорами.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, звертаючись до учасників мітингу, попросив їх "вище підняти кримськотатарські прапори", щоб всі співвітчизники, хто живе в Криму,  побачили, як вільно вони майорять в Україні.

"Підніміть прапори, нас дивляться в Криму, де сьогодні сотні і сотні кримськотатарських прапорів підняли кримські татари на своїй окупованій ворогом батьківщині", - сказав глава Меджлісу.

За його словами, сьогодні на материковій Україні всі знають, що таке прапор кримських татар, що він символізує і що його ріднить з українським прапором.

"І так мало бути давно ... Але я впевнений, що кримськотатарський прапор кримської республіки в складі України знову стоятиме в Криму поруч з прапором України", - заявив Чубаров.

Кок-байрак – блакитне полотно і герб тарах-тамга є національною символікою кримських татар. Мави Кок – блакитний колір у тюркських народів – синонім чистоти і свободи, що асоціюється з небом і морем, а також є одиним із символів стародавнього тюркського вірування – тенгріанства... Тарах-тамга – символ державної влади зображався на печатках, монетах і документах Кримського ханства.

Прапор і тамга затверджені як державні символи на першому Курултаї кримськотатарського народу в листопаді 1917 року. 30 червня 1991 року на другому Курултаї їх затвердили як офіційну національну символіку.

Джерело: Укрінформ