Сьогодні суд розглянув апеляцію на обрання запобіжного заходу активісту Стерненку

Київський апеляційний суд розглядає скарги активіста Сергія Стерненка та його захисту на обрання Шевченківським райсудом столиці запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

На початку засідання адвокати Стерненка заявили клопотання про відвід одного із прокурорів - Миколи Бозовуляка, зазначивши, що він "виконує політичні завдання".

На думку захисту, розслідування справи за обвинуваченням Стерненка було завершено одразу після того, як генпрокурор Ірина Венедіктова заявила про намір завершити розслідування якнайшвидше.

Адвокати також зазначили, що суд першої інстанції обирав запобіжний захід із урахуванням ризиків розслідування, а на сьогодні розслідування вже завершено.

"Вважаю його (прокурора Бозовуляка) упередженим, він потрапив під вплив генпрокурора... 25 червня прокурор направив повідомлення про завершення досудового розслідування", - сказав Стерненко.

Як повідомлялося, 11 червня 2020 року Стерненка викликали на допит до СБУ, де йому повідомили про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Йдеться про події 2018 року в Одесі, коли на нього було скоєно напад. Один із нападників помер. За версією слідства, дії Стерненка були не лише самообороною, оскільки він наздогнав одного із нападників і смертельно поранив.

15 червня Шевченківський районний суд обрав активісту Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

25 червня Стерненко повідомив, що Служба безпеки України завершила розслідування у його справі і надала доступ до матеріалів стороні захисту.

"Сьогодні слідчий СБУ мені повідомив, що досудове розслідування у справі щодо мого самозахисту завершено! (...) Рівно два тижні тому мені повідомили про підозру, а вже сьогодні (навіть коли ми не встигли оскаржити ані запобіжний, ані саму підозру) "слідство" завершують і будуть передавати справу до суду. Найімовірніше, до одеського суду", - написав Стерненко на своїй сторінці у Facebook.

Джерело: Інтерфакс-Україна