МЕНЮ

«Проєкт, який зупиняє»

Фотовиставка газети «День» відкрилася у столичному метрополітені

Сьогодні, 26 листопада, відбулось відкриття ХХІ Фотовиставки газети «День» у вестибюлі столичної станції метро «Театральна». Впродовж трьох тижнів, до 20 грудня, в підземці експонуватимуться 200 найкращих світлин, сказати б, «екстракт» фотовиставки. Оскільки станція метро «Театральна» є однією із пересадкових і, отже, має величезний трафік, очікується, що світлини побачать мільйони киян та гостей міста.

У метро кажуть, що радо відгукнулися на оригінальну ідею газети «День» донести глибокі фотографії до широкої аудиторії. За словами радниці начальника метрополітену Наталії Макогон, фотовиставка газети «День» є надзвичайно важливою, оскільки нагадує нам нашу історію.

«Це проєкт, який зупиняє. Тільки за годину ми побачили безліч людей, які дуже поспішали, але, глянувши на світлини, затримувалися й підходили роздивлятися. Багато із зображених подій були геть недавно, а відчуття – наче пройшло багато часу. Тож нам хочеться, щоб люди не забували те, що ми пережили за цей рік, бо це наша історія. Я вдячна газеті «День» за важливий річний підсумок у фотовиставці», – зазначила вона під час відкриття експозиції.

Не могла стримати емоцій і начальниця станції метро «Театральна» Юлія Гураль . Вона зізналася, що не очікувала побачити настільки зворушливі світлини. «Відверто кажучи, я не думала, що тут будуть такі глибокі фото», – зі сльозами каже пані Юлія. «Особливо вражають контрасти цих світлин. Така наша країна», – скрушно підсумувала вона.

До виставки увійшли, зокрема, й фотосерії, відзначені головними призами – «Життя Станиці Луганської» та «Снайпери» Олександра Клименка, які здобули Гран-прі, а також серія «Після полону», за яку авторка Зоя Шу була нагороджена призом «Золотий день». Серед  робіт можна побачити й фото Юлії Кедо «Титан», що здобуло відзнаку Чорноморської телерадіокомпанії. Герой світлини – кіборг Олександр Терещенко, який у жовтні 2014 року, захищаючи Донецький аеропорт у складі 79-ї аеромобільної бригади, втратив обидві руки. А також чимало інших світлин, що відображають різні грані буремного 2019-го.

Нагадаємо, раніше виставка «Дня» 2019 року, що цьогоріч має тему «Велич простоти», впродовж десяти днів  експонувалася в столичному Будинку кіно. Загалом на фотоконкурс цьогоріч надійшло понад 2500 знімків від півтори сотні фотографів, а найкращі з світлин були відзначені призами від численних партнерів.

«День» запрошує киян та гостей столиці на ХХІ  фотовиставку «Велич простоти», яка проходитиме у вестибюлі станції метро «Театральна» до 20 грудня.

 

Марія СТУКАНОВА, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»