МЕНЮ

Провести ЛШЖ «Дня» 2020 не дозволяють обставини…

Але ми оголошуємо підготовчий сезон до наступної!

Літня школа журналістики «Дня» – не просто один із улюблених проєктів молоді та наших шановних лекторів і вишівської спільноти. Адже недарма цьогорічною ЛЖШ уже цікавилися і наші випускники (для своїх друзів), і студенти та викладачі зі Львова, Кам’янця-Подільського та інших міст. Це реальна інвестиція «Дня» і наших партнерів у майбутнє української журналістики та суспільства загалом, а для всіх учасників – шанс у режимі «швидкісного засолювання» за унікальним «рецептом» здобути практичні вміння та поживу для глибоких роздумів та якісної трансформації.

Школа, нагадаємо, була заснована головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною 2002 року через розуміння того, що університети запит на вирощування розумної журналістики за великим рахунком не задовольняють, а Україна потребує якісно іншого інформаційного поля. Без будь-якої державної підтримки редакційна команда провела 17 (!) місячних вишколів, за сприяння яким ми завжди вдячні нашим друзям у численних вишах, котрі промотують «День» та наші ініціативи. Також кілька років поспіль цей проєкт підтримував Центр інформації та документації НАТО в Україні, і за це наша щира подяка.

Звичайно, ЛШЖ – це і наші «зіркові» лектори, а під «зірковістю» ми розуміємо висококласних фахівців, справді авторитетних людей у всіх сферах життя – бо це і посли багатьох країн, і генерали та адмірали, і народні депутати та міністри, народні артисти та популярні ведучі, видатні економісти та історики... Ті, про розмову з якими початківці справді мріють – і у «Дні» вони отримують шанс поставити своє запитання гостеві та підготувати живе інтерв’ю. До цього, звісно, молодь готує вся редакційна команда (і творча, і адміністративна), куратори і співкуратори на чолі з Ларисою Івшиною, спілкування з якою (це ми знаємо з численних відгуків) стає особливою віхою для кожного «літньошколяра».

За час існування нашими випускниками стали понад 600 людей. І ми пишаємося їхнім подальшим поступом, а це не тільки вже всім відомі редакторка відділу економіки Алла Дубровик-Рохова, ведуча сторінок «Україні – читайте» Марія Чадюк та інші наші колишні й теперішні колеги у «Дні». Це і вже доценти Юліана Лавриш та Олексій Костюченко, екскерівниця видавництва «Човен», журналістка і письменниця Олеся Яремчук, відповідальний редактор інтернет-видання «Прочерк» Назарій Вівчарик, керівник медіа-департаменту ІА «Міст-Дніпро» Вікторія Какубава та багато-багато інших. І ми вдячні тим, хто не забуває, з якого «гнізда» випурхнув на «легкому крилі», та вболіває за наше процвітання.

На жаль, цьогорічні обставини коронавірусної пандемії (і сьогоднішній сумний антирекорд захворілих на коронавірус по Україні це вчергове підтверджує) не дозволяють нам провести місячний інтенсив. Адже, як каже Лариса Олексіївна, тут і ZOOM не допоможе. Наша ЛШЖ (і, впевнені, усі випускники це підтвердять) – це унікальний особистісний контакт, особлива атмосфера «Дня» – з динамікою щоденного друку і живим спілкуванням на теми далеко не тільки журналістської майстерності, а особистісного розвитку та бачення життя країни та світу загалом.

Але всім, охочим до участі, не слід опускати рук – навпаки засукуйте рукави! Ми оголошуємо підготовчий сезон до наступної Літньої школи журналістики «Дня». Читайте нашу газету і книги, долучайтеся до наших флешмобів та ініціатив, ставте собі запитання: «Чому «День» вважає саме так?» – і, сподіваємося, під час наступного конкурсного відбору ви увійдете до когорти «літньошколярів». Віримо: усі ці негаразди відійдуть у минуле. Якщо ми будемо мужніми, дисциплінованими, дотримуватемося правил гігієни (у тому числі й інформаційної) та соціального дистанціювання, читатимемо розумне і якісне, думатимемо над тим, не як усе погано. а як зробити краще. Ми всі маємо бути готові до цього моменту.

Не втомлюйтесь нести світло – гасло «Дня», яке пасує всім!

 

Підготувала Ольга ХАРЧЕНКО, кураторка ЛШЖ 2016-2019 рр., «День». Фото Руслана КАНЮКИ, Миколи ТИМЧЕНКА