МЕНЮ

«Міст дружби»

У Національній академії мистецтв України представлені роботи 50 відомих литовських митців

Виставка литовських митців «Міжмор’є» народилася за результатами творчого міжнародного пленеру «Експресія Ніди». Організатори київської імпрези відзначають: традиційно склалося, що саме країни Балтії були активними реципієнтами європейських ноу-хау ще в радянському соціумі й ретранслювали нові форми мистецтва іншим колишнім республікам через пленери. У наш час феномен пленерного руху в Литві набув нових імпульсів і виявився особливо благодатним простором для творчого спілкування й натхненної роботи митців із різних куточків світу.

Цьогоріч міжнародний пленер живопису «Експресія Ніди» (Литва) святкує своє 25-річчя. Нагадаємо, після пленеру в Ніді відбуваються міжнародні мобільні виставки в Литві, а також у Німеччині, Латвії, Індії, Італії, Фінляндії, Данії, Естонії, Чехії, Росії, Білорусі, нині —  в Україні. Упродовж чверті століття за результатами проведених пленерів уже відбулося 187 виставок, у яких розгортався образ одного з наймальовничіших місць — Курської коси. Головний сюжет, навколо якого розгортається драматургія полотен литовських митців, — Балтійське море, його піщані дюни, човни, яхти, природні краєвиди величної краси... У колекції живопису Ніди — близько 1000 картин живопису і графіки.

Один із організаторів міжнародних пленерів живопису в Ніді Саулюс КРУОПІС відзначає: «Уже багато років ми дружимо з українцями, будуємо щорічні «мости дружби» з митцями. Всі, хто приїжджає до Ніди, залишають для її колекції один із створених тут творів. Мета пропонованої виставки — показати створені під час пленерів у Ніді роботи. В експозиції переважають твори живопису і графіки, в якиx представлені різні художні напрямки. Виставка відображає розмаїття живопису пленерів Ніди, яка представляє понад 50 визначних художників Литви».

Виставка «Міжмор’є» триватиме до 25 травня.

Аліса АНТОНЕНКО. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»