«Міф. Арія, перервана кулею»

Вчора у Києві відбувся урочистий захід до дня народження Героя Украиїни Василя Сліпака

Васи́ль Яросла́вович Сліпа́к  (народився 20 грудня 1974 р. у Львові — загинув 29 червня 2016 р.  на Луганщині), всесвітньо відомий український оперний співак з унікальним голосом, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник Революції Гідності та бойових дій на Сході України. Позивний «Міф». Під час Революції Гідності брав участь в акціях української діаспори у Франції. Як волонтер допомагав українським захисникам, а згодом сам долучився до першої окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу Правий Сектор, повернувся пораненим. Влітку 2015 року воював у Пісках, в районі Донецького аеропорту. Повернувшись з фронту, продовжив волонтерську діяльність, давав благодійні концерти в Українському центрі у Парижі, допомагав дітям-сиротам, які втратили батьків у війні. Влітку 2016 року втретє поїхав на Донбас, повіз зібрану допомогу захисникам-добровольцям і планував залишитись в складі 1-ї ОШР ДУК ПС на півроку. Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордену «За мужність» І ст., Герой України, кавалер ордену «Золота Зірка», «Бойовий хрест Корпусу» (посмертно) вшановуючи пам’ять та засвідчуючи довічне перебування в лавах ДУК ПС, статус народного визнання: «Лицар Доброї Волі» (посмертно).

Нині йому було б 46 років…

 18 грудня у Києві відбулася презентація документального фільму-спогаду Арія, перервана кулею» та концепціїарт-скверу ЯРМІЗ – Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО / ООС (Музейний провулок, 6)

Музичні виступи: Олександра Ярмоли, гурт «Гайдамаки», автор пісні-присвяти Василеві Сліпаку «Лицар», кобзаря-лірника Василя Нечепи, співака Поля Манандіза (Франція-Україна).

Серед запрошених були : рідний брат Василя Сліпака - Орест Сліпак, лікар-кардіолог, Антон Дробович (голова Українського інституту національної пам’яті), Володимир Омелян (український дипломат, політичний експерт, міністр інфраструктури 2016-2019 р), Павло Циганюк (голова Міжнародного фонду національно-патріотичного об'єднання «Лицар доброї волі»), скульптор Юрій Кисельов (член національної спілки художників України, експерт проєкту), творча група документального фільму-спогаду «Арія, перервана кулею», автори концепції і макету арт-скверу імені Василя Сліпака.

Нагадаємо, закладання пам’ятного каменя на місці облаштування майбутнього Культурно-мистецького скверу імені Василя Сліпака відбулося ще 16 вересня 2017 року на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік. Тоді ж організатори ініціювали проведення конкурсу на кращий ландшафтний дизайн. А через два роки у Львові, під час міжнародного конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака, відбулася презентація проєкту пам’ятника.

За традицією, в іменній великій залі Василя Сліпака, розташованій у стінах НМАУ імені П. І. Чайковського, відбудеться   проект «Музичний вектор: Брюссель — Київ — Париж». Для участі в урочистостях до Києва прилітають прапраонука бельгійського музиканта Агнес Бріоль В’єтан і відомий французький диригент Ніколя Краузе, який співпрацював і дружив із Василем Сліпаком.

У заході 21 грудня лунатимуть Концерти для скрипки з оркестром №2 і 5 Анрі В’єтана, а також твори французьких і українських композиторів. Їх виконають Національний ансамбль солістів «Київська камерата», солісти Богдана Півненко та студентка Вищої школи музики у Лозанні (Швейцарія) Олександра Хмара.

Відкриє концерт знаменита Серенада для струнних Петра Чайковського — як нагадування про 180-річчя від дня народження композитора з українським корінням, який тривалий час творив в Україні.

У рамках заходу відбудеться також «круглий стіл» на тему «200 років від дня народження Анрі В’єтана: повернення в Україну», в якому візьме участь музикознавиця, прапраонука композитора Агнес Бріоль В’єтан.