МЕНЮ

Магія Різдва

У Львові представили зимові свята на світлинах Володимира Дубаса

Експозицію «Радуйся, земле…» демонструють у Національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка, який у місті Лева вже звикло називають Домом Франка.

У показі – понад 80 робіт відомого не тільки у Львові, не тільки в Україні, а й за її межами фотожурналіста.

«День» багато розповідав про творчість Володимира Дубаса, зокрема – в контексті виставок з присвятою видатному українському композитору і співаку, лідеру вокально-інструментального ансамблю «Ватра» Ігорю Йосиповичу Білозору, з яким  Володимир Олексійович товаришував майже двадцять років (див. публікацію «У Львові представили фотожиттєпис Ігоря Білозора» від 20 серпня 2013 року).

Володимирові Дубасу 70 років. Живе і працює у Львові.

Уродженець Ковеля, що на Волині. Фотографування вподобав у віці 11 років.

З 1968-го – член Львівського народного фотоклубу «Карпати».

Понад три десятки років був фотокором дуже популярної на Львівщині молодіжної газети «Ленінська молодь» (з 1990-го – «Молода Галичина»).

Понад півстоліття бере активну участь у різноманітних фотоконкурсах та фотосалонах –  як в Україні, так і за кордоном, пропагуючи українське фотомистецтво.
Член Національної спілки фотохудожників України. Голова Львівської організації НСФХУ. Член правління НСФХУ. Має міжнародне фотографічне звання ЕFIAP (заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва)

Автор 12 персональних фотовиставок. Роботи Майстра експонували у 50 країнах світу. Учасник понад 400 міжнародних фотосалонів, 300 з яких – під патронатом FIAP (Міжнародна федерація фотомистецтва при ЮНЕСКО). Володар безлічі нагород.

У теперішньому показі у Домі Франка – фотомиті з відзначення Різдвяних і Новорічних свят в західній Україні, де ці традиції зберігають сотні років.

Найдавнішій світлині зі святкової зимової серії, за словами Майстра, – 52 (!) роки. Датована 1968-м.

Основний масив представленого на виставці «Радуйся, земле…» – знімки з 1987 року і дотепер. На них, зокрема, – перший вертеп товариства «Лева», вертеп театру «Не журись!», перший Миколай у Львові, також цікаві і яскраві Різдвяно-Новорічні епізоди з багатьох сіл Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.  

Каже про свою виставку Володимир Олексійович, що це – «всього-на всього вісімдесят дві світлини». Підготував, розповідає, понад сто. Ремствує: «Не помістилися…».

Виставку щойно відкрили. Привітати Майстра прийшли колеги-фотографи, друзі та шанувальники його творчості. На адресу фотожурналіста пролунало багато теплих і щирих слів – Володимир Дубас насправді дуже і дуже на це заслуговує!  

Відгукнулися на показ і користувачі соціальних мережах.

Mykhajlo Masliy: «Володя - величина, висота! Маестро української знимки! А який має золотий архів!? У добрий час!!!».

Alla Nosova: «Там, де Ваші фото, - вібруюча правда життя. Краса людей відчувається у кожному динамічному портреті. І стільки запаралелених з природою людських характерів! Успіхів! Життя і здоров'я на многая літа. Завжди з повагою».

Наталія Гумницька:  «Чудова виставка знаного Майстра фотографії! Спасибі! Успіхів!».

Микола Поцко:  «Радий, друже, за творчі успіхи. Низько вклоняюся професіоналу. Подальших успіхів».

У чарівний світ Різдвяно-Новорічної казки, яку Володимир Дубас з любов'ю  спостерігав, фіксував і складав упродовж понад півстоліття, встигнуть потрапити всі охочі – виставка «Радуйся, земле…» у Домі Франка триватиме до початку лютого.

До слова: у музеї кажуть, що залюбки чекатимуть і на дорослих, і на дітей. А особливо втішаться, якщо до них приходитимуть великими родинами.

Вертепи, гурти колядників, хода звіздарів, маланка… Магія Різдва причаровує всіх.

Хіба ні?

 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото «Дню» надав Володимир ДУБАС.