МЕНЮ

Історична подія: Створення автокефальної української помісної церкви (фото)

На Софійській площі тисячі людей зібралися, щоб почути рішення Об'єднавчого собору

Об’єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви обрав її предстоятелем доктора наук з богослов'я, професора, патріаршого намісника, митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія.

“Сьогодні 15 грудня. Цей день увійде в історію як священний день, день створення Автокефальної помісної православної церкви України, день остаточного здобуття незалежності від РФ. І Україна вже не буде пити, кажучи словами Тараса Шевченка, "з московської чаші московську отруту”, - сказав Президент Петро Порошенко , який разом з митрополитом Епіфаніем вийшов на Софійську площу до народу.

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Сергій Думенко), якого об'єднавчий собор 15 грудня обрав головою автокефальної помісної православної церкви України, закликав ієрархів і вірян приєднатись до нової церкви.

"Я б хотів закликати всіх наших співбратів, архієреїв, всіх вірних до новоствореної єдиної української православної церкви. Двері нашої церкви відкриті для всіх", - сказав митрополит на Софійській площі після завершення собору.

Об’єднавчий собор зі створення Української православної церкви та обрання її предстоятеля відбувся у суботу у Національному заповіднику “Софія Київська”. У його роботі взяли участь ієрархи трьох церковних юрисдикцій, УПЦ КП, УПЦ МП та УАПЦ, ієрархи Константинопольського патріархату Даниїл (Зелінський), Іларіон (Рудник) та митрополит Галльський Еммануїл. Кожен з українських єпископів привіз на собор ще одного священика та одного мирянина або ченця.

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, Руслана Канюки, «День»