Громадськість протестує через призначення Сергія Шкарлета керівником Міносвіти

Учора, 25 червня, уряд призначив Сергія Шкарлета тимчасово виконуючим обов'язки міністра освіти і науки України. А сьогодні невдоволені таким рішенням науковці та освітяни прийшли з протестом до освітнього відомства. Нагадаємо, ще 17 червня прем’єрміністр Денис Шмигаль подав кандидатуру Шкарлета парламенту для призначення міністром. Профільний комітет розкритикував її і проголосував проти.

На голосування у сесійний зал законопроєкт про призначення Сергія Шкарлета так і не потрапив. Однак в уряді вирішили призначити його тимчасово виконуючим обов’язки міністра, спеціально ввівши у штатний розпис нову одиницю.

Мітингарі вимагали скасувати призначення Шкарлета і почати обговорення з громадянським суспільством, щоб відібрати гідну людину, досвідчену, з проукраїнською позицією, без плагіату в наукових працях та з наукового кола.

 Організатори акції нагадали, що на місцевих виборах 2010 року Шкарлет обрався до обласної ради від «Партії регіонів» та розділяв їхні погляди. У його наукових працях зустрічається плагіат. Його кандидатура не була підтримана профільним комітетом. Шкарлет виступає за трансформацію ЗНО, не проти його скасування, зокрема, в частині заочної форми. А 17 червня ексміністерка освіти Ганна Новосад опублікувала документи, які свідчать, що Шкарлет витратив 60 тисяч доларів на службовий автомобіль Volkswagen Amaroc Volcano. Ці кошти нібито мали піти на платню викладачам.

Як бачимо, поки що ці аргументи не діють на урядовців. Навпаки – все виглядає так, що позицію громадськості ніхто не збирається враховувати. Науковець Антон Сененко розповів у Фейсбуці, як до нього на роботу, в Інститут фізики НАНУ, приходив куратор із СБУ – поспілкуватися про акцію протесту, що відбулася минулого четверга, теж проти призначення Сергія Шкарлета.

«Куратор виявився дуже доброзичливим, якими вони зазвичай і бувають, - описує Антон Сененко. – Його цікавили питання, хто організатор акції, чи не сплачувалися учасникам акції за це кошти, хто ще був на акції з мого Інституту? Ба більше, він спитав, чи можу я йому показати сторінку події у Фейсбуці, завдяки якій я дізнався про акцію. Я йому зауважив, що кожен має займатися своєю роботою, тому він може підписатися на мене у Фейсбуці та погортати мою стрічку, і взагалі бути в курсі про всі цікавинки навколонаукового життя в країні… Також було питання про те, чому я вирішив прийти на акцію протесту проти.... За всю розмову він жодного разу не назвав прізвище нового міністра. Я теж не буду, може, це якесь табу. Довелось розповісти про академічну доброчесність, питання плагіату, що моя громадянська позиція не дозволяє мені з цим миритися… Зі свого боку я поцікавився, чому такий інтерес до моєї персони? Куратор відповів, що нічого такого, це просто його робота, і вони перевіряють інформацію про акцію протесту, чи немає там складу злочину по статті якійсь (чесно, не запам'ятав), а йому сказали (мабуть, у службі, тобто мене там читають), що я є людиною, яка багато чого знає».

У вівторок, 30 червня, планується чергова акція проти призначення Сергія Шкарлета – біля Кабінету Міністрів. «День» буде стежити за розвитком подій.