МЕНЮ

Династія: Сиротенко — Вовк

У Національному музеї «Київська картинна галерея» представлено арт-проект «4XL...»

Це живопис і графіка з родинної і приватних колекцій, яка демонструється у рамках багаторічного музейного проекту «Сімейна художня традиція». Виставка має назву «4XL. Олександр Сиротенко. Надія Сиротенко. Олександр Вовк. Сергій Вовк» і показує самобутнє мистецтво чотирьох різних художників, творчість яких від покоління до покоління, розвивалась протягом ХХ століття.


ОЛЕКСАНДР ВОВК. КИЇВСЬКИЙ ДВОРИК ВЗИМКУ. 1970-ТІ РОКИ

За словами організаторів, це представники мистецької династії, яку заснував видатний український художник Олександр Іванович Сиротенко (1897—1975 рр.).—  відомий живописець, інтелектуал, який був ще прекрасним педагогом у Київському художньому інституті. Митець залишив велике надбання, що гідно представлено в музейних і приватних колекціях  не лише в Україні, а й за кордоном. Сиротенку були підвладні майже всі жанри живопису, види плакатного мистецтва, техніки рисунку. Він також ілюстрував книги, робив анімаційні фільми, декоративні панно. За словами близьких, Олександр Іванович ніколи не полишав олівця і блокнота, а роботи митця складають своєрідну збірку «коротких історій» із життя майстра та людей, що його оточували...


ОЛЕКСАНДР ВОВК. КИЇВСЬКИЙ ДВОРИК ВЗИМКУ. 1970-ТІ РОКИ

Два покоління талановитих живописців стали його неформальними учнями і послідовниками: донька Надія Олександрівна


НАДІЯ СИРОТЕНКО. «СВЯТКОВІ КВІТИ». 1985 РІК

Сиротенко (1920—2005 рр.) — була автором прекрасних натюрмортів, критики називали мисткиню «Феєю квітів»; зять Олександр Іванович Вовк (1922—2004 рр.) писав тематичні картини, портрети, пейзажі, які виконував у реалістичній манері; нині онук Сергій Олександрович Вовк (1958 р.) є продовжувачем династії (знаний живописець і графік). Працює у галузі станкового живопису. Роботи майстра відзначаються життєствердним, яскравим колоритом, ліризмом у сприйнятті навколишньої природи, зокрема квітів; портрети — тонкою психологічною характеристикою.  Великий резонанс у мистецтвознавців  викликали такі його твори, як  «Над Дніпром», «Гамбург», «Галина», «Блакитний ранок», «Відлига», «Край землі», «Квітучий сад»... Полотна С. Вовка зберігаються в художніх музеях України, численних галереях і приватних колекціях.


СЕРГІЙ ВОВК. «НАЙКРАЩІ ПОДРУГИ». 2017 РІК

Нині у Національному музеї «Київська картинна галерея» представлено близько 60 живописних і графічних творів мистецької родини Сиротенко — Вовків.

Аліса АНТОНЕНКО. Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»