МЕНЮ

Двоє полонених РФ моряків отримали погони офіцерів ВМС України

В інституті військово-морських сил Одеської національної морської академії сьогодні пройшов урочистий випуск молодих офіцерів. Командувач ВМС Ігор Воронченко вручив погони та офіцерські кортики 24 лейтенантам, у тому числі і курсантам севастопольського училища, які не здалися агресору і співали гімн України на плацу в 2014 році.

Всього два військових моряків не змогли бути присутніми на церемонії. Це військовополонені, які проходили стажування на захоплених росіянами катерах, Богдан Головаш і Владислав Костишин. За молодих героїв, з рук адмірала Воронченко погони отримали їх матері і батьки.

«Ми планували цей день по іншому, - розповіла кореспондентам Людмила Костишина - мати Владислава. - Дуже чекали його, але сталося як сталося. Сподіваємося, що скоро цей страшний сон закінчиться і дитина, разом з іншими моряками повернеться служити далі Україні ».

У свою чергу Олена Костишина впевнена, що її брат сам буде отримувати кортик, коли повернеться.

«Я завжди дуже пишалася братом, а тепер пишаюся в три рази більше. - розповіла Олена. - Я знаю, що він повернеться, буде стояти на цьому плацу і отримає свій кортик ».

Однокурсник Володимир Вербицький виходив з Владиславом і Богданом з Криму в 2014 і знає про бійцівський характер моряків не з чуток.

«Тоді, на плацу в 2014 році - це був крик душі. Ми зробили все, що могли в той момент зробити, - розповів Володимир. - Богдан і Владислав - дуже сильні і вольові. Так просто їх не зламати. Думаю вони повернутися, і як і повинні були стануть капітанами наших торпедних катерів ».

 

Олександр ГІМАНОВ, Одеса