МЕНЮ

Дружній візит

Американський ракетний есмінець «Дональд Кук» прибув до порту Одеси

В Україні американські військові моряки пробудуть до 27 лютого, йдеться на сайті Міноборони. Як повідомляє же офіційний сайт командування 6 флоту США, метою даного візиту есмінця в чорноморський регіон є проведення спільної з союзниками операції із забезпечення безпеки і зміцнення регіональної стабільності. Зокрема, минулого тижня корабель провів спільні морські маневри з фрегатом Військово-Морських Сил Турецької Республіки «Фатіх».

Слід зазначити, що «Дональд Кук» частий гість в Чорному морі і Південній Пальмірі. Одеса вже приймала есмінець з візитом доброї волі в 2007 році, а також кілька років тому під час міжнародних військово-морських навчань серії «Сі бриз». У квітні 2014 року, есмінець проводив спільні маневри з румунськими ВМС, а наприкінці року — побував в портах Румунії та Болгарії. Крім того, в січні поточного року корабель заходив у Чорне море і відвідав з візитом порт Батумі, де взяв участь у спільних навчаннях із Службою берегової охорони Грузії.

«Військово-Морські Сили США продовжують надавати підтримку нашим союзникам і партнерам в загальних регіональних інтересах, для забезпечення стабільності на морі. Наш візит демонструє взаємодію ВМС в досягненні загальних цілей безпеки в цьому регіоні», — повідомив командир ракетного есмінця «Дональд Кук» Метью Дж. Пауел.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День». Фото Олександр Гіманов