МЕНЮ

До дня народження Шевченка у Львові встановили національний рекорд

У день відзначення 205-річниці народження Тара Шевченка у Львові біля його пам’ятника встановили національний рекорд із наймасовішого бандурного виконання пісень на слова Кобзаря. До нього залучили бандуристів із Львова та багатьох районів Львівщини.

Всього у встановленні рекорду взяло участь 407 бандуристів. Вони виконали шевченківський «Заповіт» і «Реве та стогне». Партитури для цього проекту записав відомий український композитор Іван Небесний. Разом із бандуристами співали Академічна хорова капела «Дударик» і троє солістів – Петро Радейко, Назар Савко та Назар Лозинський.

Рекорд фіксував представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський. Він і вручив відповідний сертифікат, що підтверджує рекорд, голові Львівської ОДА Олегові Синютці.

«Ми сьогодні стали свідками не лише  національного рекорду, а й нашої спільної перемоги. Перемоги усіх українців в Україні та у світі. Бо наша правда є в нашій історії, наша сила - в могутній модернізованій армії, а наша воля - в наших руках. Україна – це там, де говорять і співають українською, де є могили наших пращурів, де «Отче наш» звучить українською і де українському звучить непереможне Шевченкова слово: «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине. От де, люди, наша слава,  слава Україні!», - наголосив очільник області.

Попередній аналогічний рекорд було встановлено у Херсоні в 2016 році. Тоді твори Шевченка виконали одночасно 132 бандуристи.

 

Павло Паламарчук, «День», Львів