МЕНЮ

Чорно-білий... екстрим

У Києві вперше представили програму сучасного цирку Німеччини

Супердійство під назвою Black and White об’єднало артистів із різних країн світу (Колумбії, Ефіопії, Німеччини, Мексики, Індії, Польщі), а також українців, які з успіхом виступають за кордоном. За словами Людмили Шевченко, генерального директора Національного цирку, два роки тривали перемовини, щоб цю стильну, модернову, зі складними трюками програму представити в Києві.

У «БИТВІ» НА МАНЕЖІ  АНТОН ГОПАКІВ ТА КИРИЛО ОЛЬХІВСЬКИЙ  («ПІДКІДНІ ДОШКИ») ДО СВОГО ТРЮКУ  ЗАЛУЧИЛИ ВСІХ УЧАСНИКІВ ШОУ, ЯКІ РОЗДІЛИЛИСЯ НА ДВІ КОМАНДИ

 

У творчій команді працюють 40 осіб, а їхнє двохгодинне шоу нікого не залишить байдужим — переконалися ми з фотокором «Дня», подивившись перший показ драйв-екстрим-шоу. Майстерність артистів — фантастична, а ще це дійство полоскоче нерви глядачам, бо всі акробати, гімнасти, еквілібристи, мотогонщики працюють без страховки! Діти сидять, широко розкривши рота, а дорослі подеколи і за серце хапаються, і очі примружують, позаяк те, що показують артисти, — на грані фізичних можливостей! Один невірний рух, і може статися трагедія... Заради ефектного трюку митці йдуть на величезний ризик, бо нині на Заході професіонали, виступаючи під куполом, у своїх номерах не використовують лонжі (страхування) й сітки, і на це йдуть свідомо, аби показати публіці свій суперклас.

АБСОЛЮТНУ БЕЗСТРАШНІСТЬ ВИСОТИ ПОКАЗУЄ В НОМЕРІ «ШТЕЙН-ТРАПЕ» ALAIN ALEGRIA ІЗ МЕКСИКИ. АРТИСТ УМІЄ КОНТРОЛЮВАТИ ТРАПЕЦІЮ, ЯКА РОЗКАЧУЄТЬСЯ НА ВИСОТІ 16 МЕТРІВ!

 

Високу швидкість обертання і динамічність демонструє гімнастка з кільцями Катерина Федорович. Запам’ятався також акробатичний ансамбль «Енергія» під орудою Євгена Дідика, який отримав номер у спадок від батьків, а займатися  на зустрічних  гойдалках почав із 14-ти років. До речі, металеву конструкцію гойдалок було створено в Київському цирковому училищі ще 1984 р., а з 1989-го з цим номером артисти вже гастролювали в різних країнах. Вражаюче балансування з грайливою легкістю — виконує артист Alain Alegria із Мексики. Він «контролює» трапецію не тільки в нерухомому положенні, а й навіть коли вона качається. Виконавець вибрав нестандартні виконання трюків у повітрі. Одна з таких витівок — сидіння на стільці на «штейн-трапе», і це неймовірно, адже артистові вдається втримати баланс на висоті більше ніж 16 метрів!

«Ікарійські ігри» — цікавий, неординарний і всесвітньо відомий жанр акробатики, який зародився ще в XIX ст. Артисти із Ефіопії Сибхату Медхание Махари та Гебрекидан Микиале Атшбха вперше виступають у Національному цирку Україні, демонструючи не тільки міцність м’язів, а й дивовижну гнучкість тіла.

НОМЕР «ІКАРІЙСЬКІ ІГРИ» — ЦЕ НЕОРДИНАРНИЙ ЖАНР АКРОБАТИКИ, ЯКИЙ ПОКАЗУЮТЬ АРТИСТИ ІЗ ЕФІОПІЇ, ЩО ПЕРЕДАЄТЬСЯ З ПОКОЛІННЯ У ПОКОЛІННЯ. ТРАДИЦІЙНО ЦЕЙ НОМЕР ДЕМОНСТРУЮТЬ НА СТОЛІ, А  ТУТ НА... ВЕЛОСИПЕДІ, ЯКИЙ РОЗХИТУЄТЬСЯ, І ЦЕ НАДЗВИЧАЙНО УСКЛАДНЮЄ ЙОГО ВИКОНАННЯ

 

Номер «Повітряні гімнасти на ременях» причаровує віртуозністю, красою та романтичністю у виконанні Ірини Галенчик і Владислава Дробінка. Оригінальні силові підтримки, неймовірні пластичні етюди в повітрі, шокуючі обриви без усіляких страхувальних пасків безпеки! До речі, цей номер створив і виконував Дмитро Туркеєв, який нині є режисером програми Black and White, а зараз передав суперномер своєму талановитому колезі В. Дробінку, який навіть трохи схожий на Дмитра.

Туркеєв — колишній киянин, дев’ять років відшліфовував свою майстерність у знаменитому Cirque du Soleil («Цирк Дю Солей»), останні два роки свою постановку Black and White разом із міжнародною командою висококласних професіоналів представляв у 30 містах Німеччини, а зараз упродовж трьох місяців екстрим-шоу демонструватимуть у Національному цирку. До цього шоу додали кілька номерів українських артистів — призерів Міжнародних фестивалів циркового мистецтва Італії та Франції, артистів Марину та Олександра Крот, які виступають як дресирувальники собак та котів; четвіркою клоунів «Арт-Обстріл», композицією «Свобода коней» під керівництвом Руслана Яремчука та виступом групи жонглерів (Євген Пахолович, Владислав Гапанович і Максим Головченко), які щойно повернулися з Міжнародного циркового фестивалю в Монте-Карло й одержали спецприз.

MAD FLYING BIKERS ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ТАРАСА АБРАМ’ЮКА — ЦЕ ПРОФЕСІОНАЛИ З ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ, ЯКІ ВІРТУОЗНО ВИКОНУЮТЬ «МЕРТВІ ПЕТЛІ» ТА СМІЛИВІ ТРЮКИ НА КАРКОЛОМНІЙ ШВИДКОСТІ

 

Це якийсь адреналіновий «коктейль». Починаючи з «Колеса смерті», де артисти із Колумбії демонструють екстремальні стрибки, ризиковані маневри, пробіжки, і закінчуючи польотами на... мотоциклах — «Мотофрістайл» під керівництвом Тараса Абрам’юка. На своїх мотобайках виступають двоє українців та поляк. Хлопці на повній швидкості злітають під купол цирку і з легкістю долають перешкоду, манеж — діаметром у 13 метрів. Mad Flying Bikers — це професіонали з великої літери, які віртуозно виконують «мертві петлі» та сміливі трюки на карколомній швидкості (щоб був маневр для розгону мотоциклів, навіть зробили додатковий поміст, який винесли за сходи будівлі цирку). Отже, подивитися є на що, а вражень публіка матиме море!

— Шоу ми назвали «Чорне та біле», бо це дві полярні грані нашого життя, то вгору, то вниз, — розказав «Дню» Дмитро ТУРКЕЄВ. — Навіть костюми в артистів теж у цій гамі. Вони сучасні (ми відмовились від воланів, рюшів, пір’я, блискіток), а все дуже зручно для артистів. У нас міжнародна команда професіоналів високого рівня, і ми називаємо себе партнерами та друзями. Якщо треба, то мене колеги можуть прикрити, щось допрацювати, якщо я не встигаю. Бо цирк — це наше життя! Для київського шоу ми адаптували номери, виміряли все обладнання до міліметра, бо жодних збоїв не було. Підготовчий період зайняв десь півроку. Знаєте, коли програма перебувала в процесі створення, то першим номером я поставив надскладне в технічному плані «Колесо смерті» (сміливості). Як правило, таким ефектним номером завершують програму, а ми ним потужно розпочинаємо, щоби одразу захопити увагу глядачів. Усі конструкції монтуються миттєво на очах публіки. Програма Black and White — це сучасний німецький цирк, головним критерієм якого є цікаві, оригінальні номери, а не якої національності артист... Багато важать також висока професійність майстра й віртуозність виконання трюку. Наприклад, «Ікарійські ігри», в яких виступають артисти із Ефіопії, передаються з покоління у покоління. Традиційно цей номер демонструють на столі, а в нас — на велосипеді, який розхитується, і це надзвичайно ускладнює його виконання. Абсолютну безстрашність висоти показує в номері «Штейн-трапе» Alain Alegria із Мексики. Він зізнався, що з раннього дитинства вдосконалює свою майстерність і тому може собі дозволити працювати без лонжі. Знаєте, і повітряні гімнасти, і акробати, і байкери — всі у нас працюють віртуозно!

ВИСТУПАЄ КАТЕРИНА ФЕДОРОВИЧ — «ПОВІТРЯНІ ГІМНАСТИЧНІ КІЛЬЦЯ»

 

За роки співпраці з «Цирком Дю Солей» я багато чого навчився: і як працювати з артистами, і як робити шоу вищого ґатунку. Зараз, на запрошення, ще виступаю і як повітряний гімнаст, і як режисер. Але в Києві через те, що багато часу займає постановочна робота, глядачі бачать мій номер, але без мене. Чудово в нього вписався новий дует. Радує, що номер подобається глядачам і його тепло сприймають у різних країнах. На мою думку, копія «Повітряні гімнасти на ременях» — дует Ірини Галенчик і Владислава Дробінка — вийшла чудовою, а ці артисти чимось схожі на нас із моєю партнеркою...

Хоча «Цирк Дю Солей» сьогодні у ЗМІ називають одним із найпопулярніших у світі, бо він добре розпіарений і його дирекція вкладає чимало коштів у маркетинг, і це дає хороші плоди, але в Європі з великим успіхом проходять шоу в стилі Modern German Circus. Саме це ми й демонструємо у Black and White.

Гастролі артистів у Києві триватимуть до 21 квітня.

Тетяна ПОЛІЩУК, фото Руслана КАНЮКИ, «День»