Бульдозером по книжках?

На місці відомого букіністичного ринку «Петрівка» можуть збудувати ТРЦ

Уперше про загрози для книжкового ринку кияни довідалися минулої осені. Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації опублікував дозвіл на проєкт ТРЦ на місці, де розташований нині книжковий ринок «Петрівка». Торгово-розважальний центр може з’явитися за адресою вул. Вербова, 21, 23 на площі понад один гектар, запланована висотність — до  дев’яти поверхів. Тоді ж з’явилася інформація, що ділянкою книжкового ринку «Петрівка» цікавиться власник ТРЦ Blockbuster Mall Вагіф Алієв.

7 липня, кияни зібралися біля магазину «Букініст» на акцію протесту, оскільки знову поширилась інформація про знесення «Петрівки». Ринок нібито буде перенесений до станції метро «Лісова». «Алієв погрожує бульдозерами зрівняти всі книжкові ряди, якщо йому будуть заважати. Давайте покажемо, що ми любимо читати книги, а якщо щось піде по іншому сценарію, то бульдозери гарно палатимуть разом з шинами», — пише у «Фейсбуці» киянка Наталя Маринченко, закликаючи киян долучатися до захисту книжкового ринку.

Перед акцією представники ринку зустрілися із міським головою Віталієм Кличком. Він у свою чергу запевнив, що у міста немає жодних документів, котрі б дозволяли забудову «Петрівки». Такі заяви дивують, оскільки про проєкт Алієва у КМДА знають ще з осені. За словами мера, зараз готується звернення до правоохоронних органів, щоб з’ясувати, звідки шириться така інформація, та обіцяє, що книжковому ринку бути.

Як розповідав раніше засновник фонду «Культурні інновації», підприємець Владислав Трубіцин, минулого року відбулася реконструкція «Петрівки», яку співфінансували підприємці та орендарі. Тоді адміністрація ринку теж запевняла, що ніхто нікого не буде виганяти.

«У цьому місці збираються всі, бо це місце культове, — зауважувала Наталя Маринченко. — Сюди приходить багато цікавих людей. Тут лежать гори класики. Книга — це вікова культура народу. І от цю культуру намагається знищити новий забудовник-мільйонер».

Крім наступу на книгу, ідеться ще й про небезпеку для метрополітену, ринок розташований біля станції метро «Почайна». Також це ще й робочі місця для понад тисячі осіб. А ще це додатковий штрих до портрету міської влади, котра знову ставить на перше місце інтереси бізнесу, а не громади.