Біля львівської Ратуші підняли кримськотатарський прапор

Сьогодні, 26 червня, кримські татари, які є корінним народом Криму, відзначають День свого національного прапора. З цієї нагоди на флагштоці біля міської ради Львова підняли кримськотатарський стяг і висловили підтримку народу, який потерпає від анексії півострова Російською Федерацією в 2014 році.

«Останні 6 років в умовах окупації, коли на моїй Батьківщині панує чобіт окупанта, День вшанування прапору кримськотатарського народу набув особливої важливості. Дуже багато важливого опинилося сьогодні під забороною. І в будь-який момент людина, яка має навіть елементи, кольори чи візерунки, за якими її можна ідентифікувати від інших, може бути піддана репресіям. Останні 6 років у мого народу забрали право вшановувати пам’ять жертв геноциду, вшановувати свій національний прапор, навіть говорити рідною мовою теж небезпечно і складно. І тому сьогодні прапор є символом ненасильницького спротиву», - розповів під час заходу представник кримськотатарського народу Енвер Бекіров.

Після підняття на флагштоці прапора присутні виконали гімн кримськотатарського народу та гімн України. Традиційно відзначення цього дня у Львові відбувається під гаслом: «Два прапори – єдина країна!».

«В День прапора кримськотатарського народу ми маємо добру традицію зустрічатися тут. Чому тут і чому зустрічатися? Саме тому, що ми всі, вся Україна маємо пам’ятати і нагадувати, що Крим — це Україна. Боротися за Крим потрібно на всіх фронтах — освітньому, культурному, військовому і ментальному. Тому сьогодні тут, в центрі Львова, біля входу в Ратушу, ми підняли кримськотатарський прапор, щоби ще раз закцентувати: Крим — це Україна. Крим був, є і буде українським», — зазначив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.