МЕНЮ

Газотранспортна система України відділена від "Нафтогазу"

31 жовтня, 2019 - 19:19

Верховна Рада України ухвалила закон, яким передбачається відокремлення газотранспортної системи України (ГТС) від Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (анбандлінг), при цьому об'єкт як і раніше залишиться у власності держави.

Як передає кореспондент УНІАН, за відповідний проект закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з віддокремленням діяльності з транспортування природного газу" №2239-1 проголосував 341 народний депутат при необхідному мінімумі 226 голосів.

Доповідаючи законопроект, народний депутат, голова комітету з питань енергетики Андрій Герус повідомив, що метою закону є виконання зобов'язань України з відокремлення діяльності з транспортування природного газу, електричної енергії та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи, оператора системи передачі, згідно з Протоколом про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, а також із урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Проектом закону передбачається внесення змін до 10 законів України. Під час підготовки законопроекту до другого читання надійшло 169 пропозицій від народних депутатів", - сказав Герус.