Кравчук: Маємо йти на перемовини, але не поступатися суверенітетом і незалежністю

Новий голова української делегації в Тристоронній контактній групі для переговорів щодо окупованої частини Донбасу, перший президент України Леонід Кравчук розповів, на які анонсовані ним раніше компроміси щодо ОРДЛО він готовий піти.

Як сказав він в інтерв’ю Суспільному телебаченню, може йтися про «особливу систему управління» в цих регіонах і про вільну економічну зону в них таким чином, щоб не поступатися суверенітетом і незалежністю держави.

«Скажімо, «особливий статус» Донбасу. Я це не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не «особливий статус», а «особливу систему управління» в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус. Значить, уже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, аби вирішити питання», – сказав Кравчук.

При цьому, за його словами, «Росія на це не погоджується, але ми маємо виписати, що таке «особливий статус управління регіонами». «Як я це бачу: треба, щоб вони мали не менше прав і свобод, ніж мають інші регіони України. Тому що повернути їх у такому стані, як було раніше, – це вже не так просто. Тому треба запропонувати більше прав, більше можливостей, але в рамках Конституції України і законів України. Йдеться тільки про систему місцевого самоуправління», – пояснив свою пропозицію новий голова української делегації в ТКГ.

«Я колись був президентом, я підписав тоді закон про вільну економічну зону в цих районах. Це міг би бути один із кроків для того, щоб люди почали діяти і розв’язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти і жити нормально», – сказав він про другий можливий, на його думку, компроміс.

«Ми маємо йти на перемови, відстоювати національні стратегічні інтереси України, робити поступки взаємні, але не поступатися суверенітетом і незалежністю. Все. Це питання не обговорюється. Але шукати вихід, спілкуватися, думати, як краще вирішити, збирати думки з усієї України», – наголосив Кравчук.