Учені зафіксували зниження так званих "сейсмічних шумів" у всьому світі у зв'язку з пандемією

Учені зазначають, що припинення роботи транспортних систем та іншої діяльності людини в результаті пандемії коронавірусу привело до помітного зниження так званих «сейсмічних шумів» у всьому світі.

Про це повідомляє Голос Америки.

"Як зазначає сейсмолог Бельгійської королівської обсерваторії Томас Лекок, вібрації, викликані діяльністю людини, скоротилися на третину з того часу, як в цій країні ввели обмежувальні заходи у зв'язку з коронавірусом. Дослідники Каліфорнійського технологічного інституту зазначають аналогічне зниження шумів в околицях Лос-Анджелеса. Подібні спостереження зробили і вчені в Великій Британії", - йдеться в повідомленні.

Автори статті, опублікованої у вівторок в науковому журналі Nature, пояснюють, що діяльність людини, в тому числі рух транспортних засобів і робота промислового обладнання, може викликати рух земної кори, подібно до землетрусів і вулканічної активності.

Тому, як констатує журнал Nature, зниження шумів дозволяє вченим отримати більш точні дані про афтершоки землетрусів у містах, які інакше залишилися б непоміченими.

За словами дослідників, це також дозволяє вивчити менш помітні вібрації, в тому числі створювані океанськими хвилями, що допомагає при зондуванні кори Землі.