МЕНЮ

Словаччина та Молдова відкривають кордон з Україною, Угорщина вирішила зачекати

30 травня, 2020 - 22:32

Влада Словаччини та Молдови ухвалила рішення про відкриття з 1 червня пунктів пропуску на кордоні з Україною, Угорщина вирішила зачекати.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, інформує hromadske.

Так, словацькі колеги направили українським прикордонникам листа з повідомленням, що з 1 червня заплановано відкриття таких пунктів пропуску:

«Вишнє Немецьке» (з українського боку — «Ужгород») лише для легкового та вантажного автомобільного сполучення;

«Убля» (з українського боку — «Малий Березний») в повному обсязі;

«Вельке Слеменце» (з українського боку — «Малі Селменці») в повному обсязі з 08.00 до 20.00.

Молдова з 1 червня відновить роботу таких автомобільних пунктів пропуску:

«Крива» (з українського боку — «Мамалига»);

«Мирне» (з українського боку — «Табаки»); 

«Брічень» (з українського боку — «Росошани»).

«Водночас угорська сторона, яка раніше розглядала питання відновлення до ранку 30 травня роботи чотирьох пунктів пропуску на кордоні з Україною (з українського боку «Лужанка», «Вилок», «Дзвінкове» та «Косино»), заявила, що це питання відтерміновується. Про нову дату поновлення роботи пунктів пропуску угорські прикордонники повідомлять згодом», — додали в ДПСУ.

Нагадаємо, 20 травня Україна відкрила понад 60 пунктів пропускуна кордоні з країнами ЄС та Молдовою, проте повноцінно вони запрацюють, коли суміжні країни також відкриють кордон.

Також раніше повідомлялось, що у Польщі вирішили послабити карантинні обмеження для сезонних працівників, які приїжджають зі Східної Європи. Вони зможуть починати працювати з першого ж дня після приїзду, без проходження двотижневої самоізоляції. Пізніше Польща відкрила кордони для українських студентів.

Заступник міністра державних активів Польщі Артур Собонь заявив, що, ймовірно, повноцінно країна відкриє кордони 15 червня.