МЕНЮ

Перший в історії пілотований приватний корабель SpaceX вирушив у космос, - NASA

30 травня, 2020 - 22:56

Космічний корабель Crew Dragon, який збудувала компанія SpaceX Ілона Маска, 30 травня успішно вирушив у космос із Космічного центру імені Кеннеді, що в штаті Флорида. Вперше в історії астронавти полетіли в космос на кораблі, збудованому приватному компанією.

Про це інформує hromadske.

Crew Dragon був запущений за допомогою ракети-носія Falcon 9. Її унікальність у тому, що в разі збереження її ступеню після посадки на Землю вона може використовуватися повторно. У цій місії перша ступень успішно сіла на морську платформу.

Екіпаж Crew Dragon складається з двох досвідчених американських астронавтів: 49-річного Роберта Бенкена й 53-річного Дуґласа Герлі. На космічному кораблі вони мають дістатися Міжнародної космічної станції вже 31 травня.

Окрім того, що це перше в історії відправлення людей у космос на комерційному апараті, це ще й перший за дев’ять років запуск із території США. Досі американські космонавти вирушали в російському космічному кораблі «Союз» із космодрому Байконур.

Нагадаємо, Crew Dragon намагалися запустити ще 27 травня, але тоді цьому завадили несприятливі погодні умови.

Успішний запуск пілотованого комерційного корабля допоможе прискорити успіх космічної місії NASA «Артеміда», мета якої — здійснення пілотованого польоту на Місяць до 2024 року. До Артеміди також залучили приватні космічні компанії, зокрема й SpaceX.

Запуск у прямому етері транслювало hromadske.

Дивіться відео Discovery про капсулу Crew Dragon:

Момент запуску:

: