МЕНЮ

Правосуддя залишається слабким в Україні, відкриваючи двері російському впливу, –WSJ

29 грудня, 2018 - 12:08

«Правосуддя залишається слабким в Україні, відкриваючи двері російському впливу».

Саме під таким заголовком вийшла у п’ятницю стаття у виданні The Wall Street Journal присвячена аналізу статистики нападів на представників антикорупційних кампаній, борців за права людини та інших активістів в Україні.

Видання наводить статистику Інформаційного центру з прав людини, київської неурядової організації, за даними якої з 2014 року в Україні було скоєно 9 убивств і майже 100 нападів на представників антикорупційних кампаній, борців за права людини та інших активістів. «Люди, які замовили напади, рідко були ідентифіковані та покарані», – пише The WSJ.

«Революція залякала місцеві еліти по всій країні, які звикли керувати своїми територіями, як феодали в обмін на вірність до того, хто був при владі в Києві, – пояснює автор статті Джеймс Марсон. – Деякі наймали бандитів, щоб захистити своє правління, і загравали з сепаратизмом, коли до влади прийшов новий уряд».

У матеріалі висвітлюється історія Катерини Гандзюк – її боротьби з корупцією та напад на неї, що закінчився смертю. Автор нагадує, що замовника вбивства Гандзюк досі не спіймали.