МЕНЮ

В Івано-Франківську спільною молитвою вшанували 155-ліття праведного митрополита Андрея Шептицького

29 липня, 2020 - 13:15

Сьогодні, 29 липня, минає 155 років від дня, коли в селі Прилбичі народився праведний митрополит Андрей Шептицький. З цієї нагоди в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулися богослужіння.

Про це повідомляє пресслужба Української Греко-Католицької Церкви.

Зазначається, що Божественну Літургію очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин у співслужінні з генеральним вікарієм митр. прот. Степаном Балагурою, парохом собору митр. прот. Юрієм Новіцьким та душпастирями архикатедрального собору.

"Після спільної молитви в соборі, на площі, яка названа на честь праведного митрополита Андрея, відбулася поминальна панахида. Участь в ній взяли також представники влади, зокрема міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків", - йдеться у повідомленні.

"На цьому місці, де ми зараз стоїмо, біля цього чудового пам’ятника, 20 вересня 1899 відбувалася інтронізація тоді ще владики Андрея на Станіславівську катедру. Попри те, що його період єпископства у Станіславові тривав недовго - 14 місяців, за цей час він встиг зробити чимало як для нашої єпархії, наших вірних, а також для нашого собору", - звернувся до присутніх Митрополит Володимир.

Проповідник підсумував: "можемо сміливо сказати, що історія нашого міста невід’ємно пов’язана з історією цього великого мужа Церкви, за дар життя якого ми сьогодні спільно прийшли подякувати Господеві".

В свою чергу міський голова Марцінків наголосив на тому, що праведний митрополит Андрей – це людина, яку Господь благословив різними талантами, в тому числі й управлінськими.

"На долю владики випали дуже складні випробування - дві світові війни, польська, московська, німецька окупації… І в тих обставинах було дуже важко чинити так, як це заповідає Церква. Але він не лише чинив по-Божому, а й докладав великих зусиль до розвитку молоді. Підготував великих постатей Церкви, таких як Йосиф Сліпий... та інших, хто беріг УГКЦ у підпіллі. Дякуємо йому за те, що маємо можливість згадувати його. Думаю, що визнання його праведником народів світу – це спільна робота Церкви, держави і громади. І раніше чи пізніше маємо цього досягти", - сказав мер Івано-Франківська.

Також зазначається, що сьогодні до родинного села праведного митрополита Андрея Шептицького, Прилбич, відбудеться традиційна проща. У програмі  - Архиєрейська Літургію та презентація фільму про митрополита Андрея.