У Франції екс-кандидата в президенти засудили до 5 років в'язниці і великого штрафу

Суд у Франції 29 червня визнав винним у шахрайстві і засудив до 5 років в'язниці колишнього прем'єр-міністра і кандидата в президенти країни Франсуа Фійона.

Як повідомляє портал currenttime, він був головним суперником Еммануеля Макрона на президентських виборах 2017 року, а з 2007-го по 2012 рік був прем'єром при президенті Ніколя Саркозі.

"Незадовго до виборів 2017 року стало відомо, що Фійон влаштував свою дружину Пенелопу на роботу своїм помічником. За даними свідків, ніяких робочих обов'язків вона не виконувала, але поки вважалася на посаді, заробила близько мільйона євро: зарплата їй йшла з бюджету Франції. За це суд визнав політика винним у шахрайстві і засудив до 5 років в'язниці з відстрочкою вироку на три роки і штрафу в розмірі 375 тисяч євро", - йдеться у повідомленні.

Також його дружина визнана винною в шахрайстві: вона засуджена до трьох років в'язниці, з відстрочкою вироку на три роки.

"Згідно з рішенням суду, Фійон і його дружина повинні не тільки заплатити штраф, але і відшкодувати державі понад 1 млн євро, які Пенелопа "заробила" на двох державних посадах. Крім тюремного терміну, Фійону також заборонено обіймати будь-які державні посади у Франції в протягом 10 років, його дружині - протягом двох років", - зазначають в повідомленні.

Разом з подружжям винним в шахрайстві був визнаний заступник Фійона Марк Жуло. Його засудили до трьох років в'язниці, штрафу в 20 тисяч євро і заборонили на 5 років займати посади в держорганах Франції.

Довідка «Дня»: Франсуа Фійон, представник Республіканської партії, був одним з фаворитів передвиборних перегонів у 2017 році, але його рейтинг сильно впав після пред'явлення йому звинувачень, і вибори виграв Макрон.