МЕНЮ

У львівському СІЗО з’явилася платна камера

29 травня, 2020 - 19:32

В українських слідчих ізоляторах нещодавно стала доступною нова послуга – платна камера підвищеного комфорту. За певну плату особи, що перебувають в даній установі зможуть жити в кращих умовах.

Наразі в львівському СІЗО, що на вулиці Городоцькій, є одна така кімната. Розрахована вона на двох людей. Як розповів начальник Західного регіонального управління Міністерства юстиції у Львові Юрій Добош, її площа значно більша від регламентованої і в ній є побутова техніка.

«Вартість ремонту склала близько 70 тисяч гривень. Тут є власний санвузол із душовою кабіною. Також встановили кондиціонер та телевізор. На кухні є холодильник, мікрохвильова піч, чайник.. І ціни не такі високі, як у київському СІЗО», - розповів він.

Зокрема доба проживання в такій кімнаті вартуватиме 1 тисячу гривень. За тиждень потрібно буде заплатити 3500 гривень, а за місяць – 4000 гривень.

Наразі кімната пустує, але із близько 800 осіб, що зараз утримуються в даному закладі, дехто вже проявляє цікавість, щоб перебратися в кращі умови утримання. Щоправда, одного бажання утримуваного буде замало. Потрібно буде, щоб потенційні мешканці кімнати мали однакову стать і були повнолітні. Враховують і важкість інкримінованих злочинів особи та інші фактори.

Кошти за користування платною камерою будуть перераховуватись до спецфонду, що дасть можливість у подальшому  ремонтувати і звичайні камери львівського СІЗО. Адже за регламентом, на кожного утриманого має припадати 2,5 квадратних метри площі. Тому їх побут там потребує термінового покращення також.

Павло Паламарчук, «День», Львів